*سال رونق تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
عبدالحمید سی عفیف رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان الجزایر با معاون پارلمانی رییس جمهور دیدار کرد. دکتر امیری در این دیدار به روابط خوب دیپلماسی بین جمهوری اسلامی ایران و الجزایر اشاره کرد به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، دکتر امیری در این دیدار  ابراز امیدواری کرد کمیسیون عالی همکاری های دولت ایران و الجزایر در ایران برگزار گردد و گفت : ما با کشور برادر و دوست، الجزایر مبانی مشترک بسیار زیادی داریم و با توجه به مسئولیت اینجانب به عنوان معاون پارلمانی رییس جمهور ، آمادگی کامل داریم که از این ظرفیت برای گسترش روابط بهره برداری نماییم.
امیری گفت:  نظام جمهوری اسلامی ایران از تفکیک قوا برخوردار بوده و رابطه بسیار خوبی بین دولت و مجلس شورای اسلامی ایران  وجود دارد .
امیری به شکل گیری گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایر اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد: با برگزاری منظم و دوره ای نشست های گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایر شاهد استفاده حداکثری از ظرفیت ها و نقاط مشترک در ارتقاء سطح روابط موثر میان دو کشور باشیم.
امیری به سابقه تاریخی دو کشور و وجود مشترکات فراوان اشاره کرد و افزود: باید تلاش کرد همکاری های دو کشور  در زمینه های مختلف گسترش یابد و با عنایت به اینکه مجلس مرجع اصلی قانون گذاری است می توان بسترهای قانونی لازم برای این امر را مهیا ساخت.

معاون امورمجلس رییس جمهور گفت: ظرفیت های مناسب و خوبی در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، سرمایه گذاری، انرژی و گردشگری برای ارتقاء مناسبات ایران و الجزایر وجود دارد و علیرغم روابط خوب و برادرانه میان دوکشور  تا رسیدن به سطح مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.

امیری از سیاست های حکیمانه و مدبرانه الجزایر در قبال تحولات منطقه خاورمیانه از جمله سوریه،عراق، یمن و فلسطین تقدیر کرد و بر نقش مهم این کشور در برقراری ثبات در منطقه شمال آفریقا و مغرب غربی تاکید نمود.

امیری افزود: کشورهای اسلامی در ارتباط با افراطی گری هایی که زاییده تفکر دشمنان اسلام است باید با تدبیر حرکت کنند. جمهوری اسلامی ایران خود از تروریسم ضربه خورده است و از آثار آن بر امنیت شهروندان و توسعه کاملا واقفیم به همین دلیل تاکید بر جلوگیری از خشونتگرایی و افراط گرایی داریم  زیرا ما امت پیامبر رحمت و مهربانی هستیم که بنا را بر گفتگو و صلح می گذاریم.

امیری گفت: متاسفانه عده ای در جهان اسلام به دنبال دو قطبی کردن هستند و به طرح موضوع شیعه و سنی پرداخته در صورتی که ما امت پیامبر هستیم و امتی واحد و امروز اولویت ما اتحاد و پرداختن به مشترکات است و مشترکات ما بسیار زیاد می باشد و تفاوت نظرات در قبال مشترکات ناچیز است.

امیری گفت : تاکید جمهوری اسلامی ایران بر روابط منطقی و مثبت با جهان است و خواسته های غیر منطقی برخی از قدرت های خارجی را نمی پذیریم ، نقض صریح قطعنامه الزام آور توسط یکی از اعضای ثابت شورای امنیت کم سابقه است و ادامه این روند غیر قانونی قطعا به ضرر همه اعضای جامعه بین الملل است.

در پایان دکتر امیری بر حمایت کشور دوست و برادر، الجزایر از جمهوری اسلامی ایران در راستای محکومیت و نغض تحرکات یکجانبه آمریکا سپاسگذاری کرد و اظهار امیدواری کرد این سفر منشاء تحولات گسترده در ارتقاء روابط دو کشور باشد.


رئیس کمیسیون امورخارجی مجلس ملی الجزایر: الجزایر از مواضع ایران در برجام حمایت می کند

عبدالحمید سی عفیف رئیس کمیسیون امورخارجی مجلس ملی الجزایر ضمن تاکید بر نقطه نظرات مشترک ایران و الجزایر در خصوص مسائل منطقه ای، اظهار داشت: ما نیز اعتقاد داریم که همکاری های دو کشور باید بیش از این افزایش یابد.

رئیس کمیسیون امورخارجی مجلس ملی الجزایر بیان کرد: الجزایر در مورد بحران ها و تلاش های ساختگی منطقه بر این باور است که این اقدامات در چارچوب برنامه های صهیونیستی و برای تضعیف کشورهای اسلامی انجام می شود.

وی افزود: مبنای سیاست خارجی الجزایر بر عدم دخالت در امور داخلی سایر کشورها است به همین جهت در مسائل سوریه، عراق و یمن مواضع مناسبی را اتخاذ کردیم زیرا اعتقاد داریم دخالت نظامی هیچ بحرانی را حل نمی کند.

رئیس کمیسیون امورخارجی مجلس ملی الجزایر گفت: موضع ثابت الجزایر در حمایت از برجام را همواره اعلام کردیم و امیدواریم ایران دشواری های کنونی را پشت سر گذارده و شرایط خوبی را برای مردم ایجاد کند./

پایان پیام
 
امتیاز دهی