*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
پیام معاون پارلمانی رئیس جمهور بمناسبت روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات : دکتر امیری: روابط عمومی، مدیریت نرم و هوشمند در دستگاههای اجرایی است امروز - بیست و هفت اردیبهشت - روز ملی روابط عمومی وارتباطات است، بخشی از هر مجموعه و تشکیلات که ارتباطات داخلی وخارجی را تنظیم می کند. جهان از روزی حس کرد محتاج "ارتباطات" است که تازه وارد عصر انفجار اطلاعات شده بود.
از زمانی که مارشال مک لوهان نظریه ی "دهکده جهانی" را مطرح کرد و محور اندیشه ی تمدن غرب جدید قرار گرفت تا امروز، قریب یک قرن است که تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهمترین دستاورد و اصلی ترین ابزار توسعه و تفوق و حتی سلطه ی قدرتهای برتر بر دیگر جوامع اند.
روابط عمومی در دنیای امروز، یکی از مهمترین و موثرترین بخش های هر مجموعه ودستگاه اجرایی است، چرا که امروزه سیستم ها، ساختارها و روابط انسانی، اجتماعی بسیار پیچیده تر از گذشته اند، و اقناع، شرط اول و لازم هر اقدامی است. 
اجزاء و بخش های مختلف در هر دستگاه اجرایی وظایف و ماموریت های تخصصی متفاوت دارند که البته باید بین اجزاء هماهنگی وجود داشته باشد و اینجاست که نقش روابط عمومی اهمیت پیدا می کند.
کار روابط عمومی آگاهی بخشی به نیروی انسانی برای ارتقاء کیفی و کمی بهره وری دستگاه و سیستم است. 
کار روابط عمومی معرفی صحیح و صادقانه ی یک مجموعه با همه ی جزئیات و عملکردهایش به مخاطب است. 
کار روابط عمومی تدوین ، تنظیم و بسته بندی اطلاعات و انتشار مناسب آن برای شناخت بهتر و دقیق تر نسبت به ماهیت و کارکردهای دستگاه برای قضاوت صحیح مخاطب است. 
 کار روابط عمومی ترسیم و تصویر سازی محاسن یک مجموعه و اصلاح معایب آن است.
کار روابط عمومی در یک حرکت ونهضت جمعی، راه را نشان دادن و همزمان، آموزش چگونه راه را طی کردن است.
روابط عمومی در واقع بخش احساسی و عاطفی در یک مجموعه ی سخت افزاری و مکانیکی است. روابط عمومی یعنی مدیریت نرم و هوشمند یک مجموعه ی سخت.
روابط عمومی تعاملات و ارتباطات را در جریان فعالیت یک مجموعه تنظیم و حرکت مجموعه را روان و آسان می کند. 

روابط عمومی، یک کنش فیزیکی و یک کار اجرایی نیست، بلکه با جان ها ، با اراده ها ، با افکار واندیشه ها و با احساسات وعواطف انسانی سر و کار دارد. روابط عمومی یعنی دل ها را به هم نزدیک کردن، یعنی بر افکار تیره، نور آگاهی تاباندن، یعنی عقیده ها و سلیقه ها را مثل تار و پود فرش با نظمی خاص در هم تنیدن و نقشی زیبا آفریدن، یعنی جزء جزء یک مجموعه ی انسانی در یک سیستم اجرایی را چنان مهندسی معکوس کردن که مثل یک ساعت‌ نفیس سوئیسی دقیق و بی نقص کار کند. روابط عمومی یعنی ارتباط مجموعه را با مجموعه های هم عرض یا بالاتر و پایین تر، چنان هوشمندانه و هنرمندانه طراحی کرده باشی که "تعامل" درنهایت استحکام و درعین حال در اوج ظرافت و نرمی باشد. روابط عمومی یعنی ملودی دلنشین و هارمونی چشم نواز یک کنش، یعنی  هماهنگی، همدلی و همراهی. یعنی وحدت در عین کثرت.

هر تشکیلات و دستگاه اجرایی که در کارش موفق است، یک پای این توفیق روی شانه ی روابط عمومی استوار است و اگر در کار یک مجموعه ضعفی هست، یک گوشه از نقص فنی، به روابط عمومی  برمی گردد.
البته در برخی مجموعه ها - بدلیل نوع ماموریت یا ویژگی ذاتی شان - بیش از دیگر دستگاهها روابط عمومی در وجوه مختلف فعالیت شان نقش آفرین است. 
معاونت امور مجلس ریاست جمهوری یکی از مجموعه هایی است که روابط عمومی می تواند نقش مهمی در چگونگی اجرای ماموریت هایش ایفا نماید. 

روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات را گرامی داشته، ضمن تقدیر از زحمات تلاشگران عرصه ی روابط عمومی در دستگاههای اجرایی کشور، این روز را به همه ی عزیزان تبریک می گویم و برای شان آرزوی موفقیت بیش از پیش دارم.

"حسینعلی امیری"
معاون امور مجلس رئیس جمهور
 
امتیاز دهی