*سال رونق تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
درخواست معاونت امورمجلس رییس جمهور برای اولویت 6 لایحه به تصویب هیات وزیران رسید دکتر حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور ضمن تشریح این مصوبه بیان نمود: در جلسه مورخ 26/04/1398 هیات محترم وزیران در اجرای ماده 100 قانون آیین نامه داخلی مجلس، تقاضای اولویت برای 6 لایحه مصوب گردید. به گزارش روابط عمومی معاونت امورمجلس ریاست جمهوری،
*لایحه موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قزاقستان
*لایحه اصلاح قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران
*لایحه تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
*لایحه نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
*لایحه شفافیت و
*لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها شش لایحه ای هستند که معاون پارلمانی رئیس جمهور برای تصویب به هیات دولت برد.
معاون امورمجلس رییس جمهور در خصوص لوایح مصوب هیات دولت گفت: لایحه موافقتنامه قزاقستان در دی ماه 1395 به امضای مقامات دولتین ایران و قزاقستان رسید و در سال 1396 نهایی گردید. با عنایت به اهمیت تسهیل امر کشتیرانی با هدف حمل و نقل کالا و مسافر و با توجه به تاثیر اجرای مفاد آن در گسترش فعالیت های تجاری و رشد اقتصادی مبتنی بر همکاری های بازرگانی دو کشور تقاضای اولویت تصویب گردید.
وی افزود: لایحه اصلاح قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران بالغ بر 5 سال است که به مجلس شورای اسلامی ارسال گردیده است. لذا به منظور اصلاح و بهبود محیط حقوقی و یکپارچه سازی قوانین حاکم بر بخش تعاونی ها تقاضای اولویت تصویب گردید.
امیری در ادامه گفت: لایحه تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به تکلیف قانونی و ضرورت بازبینی وظایف و اختیارات بعد از ادغام سه وزارتخانه و سپری شدن قریب 8 سال از تاسیس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسیدگی به آن ضروری به نظر می رسد.
وی افزود: لایحه نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به دلیل اینکه وابستگی به بودجه دولتی را کاهش می دهد و امکانات جدید توسط خیرین تامین می گردد و همچنین سرمایه گذاری های جدید در این حوزه انجام و فقر مهارت در مناطق محروم کاهش پیدا می کند، لذا تسریع در رسیدگی به آن ضروری به نظر می رسد.
معاون پارلمانی رییس جمهور خاطرنشان کرد: افزایش شفافیت دولت، نظارت و اعتماد عمومی نسبت به حاکمیت را به دنبال خواهد داشت و مشارکت همگانی (مردم و دولت) برای مبارزه با فساد را تقویت خواهد کرد.
امیری گفت: همچنین لایحه شفافیت، رویکرد پیشگیرانه و تاکید بر جنبه های اعلامی موضوع دارد نه رویکرد برخورد کیفری و احکام یکپارچه و واحدی را برای تمامی موسسات مشمول پیش بینی نموده است.
وی در پایان در خصوص لایحه درآمد پایدار و هزینه های شهرداری ها و دهیاری ها گفت: ضروری است، شهرداری ها و دهیاری ها به منظور ارائه خدمات شایسته تر، از درآمد های مشخص تر و پایدارتری برخوردار باشند. این لایحه به شفاف سازی مالی شهرداری ها کمک می نماید و موجب تقویت شهرداری ها می شود.

 
 
امتیاز دهی