*سال رونق تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
رییس جمهوری در جریان تصمیمات مجلس است معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: دکتر روحانی کاملا در جریان مطالبات، تذکرهای نمایندگان و تصمیمات مجلس است و همه مسائل به رییس جمهوری منتقل می شود. «حسینعلی امیری» روز چهارشنبه در پایان جلسه هیات دولت درپاسخ به سوالی درمورد برنامه رییس دولت دوازدهم برای ترمیم کابینه، از این موضوع اظهاربی اطلاعی کرد و افزود: آنچه که مربوط به شخص رییس جمهوری است در نهایت شخصا جمع بندی و تصمیم گیری می کند.
وی یادآور شد: تمامی اطلاعات در اختیار رییس جمهوری قرار داده می شود و در نهایت اطلاعات کلی و برنامه های دولت را سخنگوی دولت اعلام می کند.
معاون پارلمانی رییس جمهوری همچنین گفت: دکتر روحانی بخشی از مسائل مربوط به مجلس را از کانال های مختلف رسانه ها و مشروح مذاکرات مجلس می بیننند و می شنود، بخش هایی را هم بنده در دولت مطرح می کنم.
امیری خاطرنشان کرد: در مواردی هم اگر نیازی به پیام باشد رییس مجلس و نمایندگان مجلس مستقیم به شخص رییس جمهوری پیام می دهد.
وی تصریح کرد: دکتر روحانی کاملا در جریان آن چه که در مجلس می گذرد، مطالبات و تذکرهای نمایندگان و تصمیماتی که در مجلس انجام می شود، قرار دارد، همه مسائل به رییس جمهوری منتقل می شود. 
معاون پارلمانی رییس جمهوری همچنین درباره ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام به موضوع لوایح مصوب مجلس شورای اسلامی از جمله لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو توضیح داد: شورای نگهبان مرجع تشخیص مغایرت و عدم مغایرت مصوبات مجلس با شرع مقدس و قانون اساسی است؛ این شورا نسبت به لوایح دولت مصوب مجلس، اظهار نظر و ابلاغ کرده است، 
وی با بیان این که این موضوع طبقه بندی هم ندارد و کاملا روشن است، یادآور شد: اختلافی نبود که مجمع تشخیص مصلحت نظام بخواهد ورود کند.
وی از خبرنگاران خواست بقیه موارد را از دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام سوال کنند.
معاون پارلمانی رییس جمهوری تاکید کرد: این نامه (نامه رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به آیت الله جنتی) زمانی به شورای نگهبان رفت که شورا نسبت به لایحه مذکور اظهارنظر کرده بود.
 
امتیاز دهی