*سال رونق تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
آخرین نشست شورای معاونین امور مجلس وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی در سال 97 برگزار شد دکتر امیری: از تلاش های کلیه همکاران محترم امورمجلس در وزارتخانه ها و دستگاه های اجرائی تشکر می کنم آخرین نشست شورای معاونین امور مجلس وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی در سال 97 ، عصر دیروز سه شنبه ، 21 اسفند ماه با حضور دکتر امیری معاون امور مجلس رئیس جمهور، شریعتمداری ، وزیر کار و امور اجتماعی و معاونین حقوقی و امور مجلس وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی در محل وزارت کار و امور اجتماعی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی معاونت امورمجلس ریاست جمهوری، آخرین نشست شورای معاونین امور مجلس وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی در سال 97 ، عصر دیروز سه شنبه ، 21 اسفند ماه با حضور دکتر امیری معاون امور مجلس رئیس جمهور، شریعتمداری ، وزیر کار و امور اجتماعی و معاونین حقوقی و امور مجلس وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی در محل وزارت کار و امور اجتماعی برگزار شد.
 
در این نشست که برای بررسی گزارش ارزیابی عملکرد سال 97 معاونت های امور مجلس دستگاهها برگزار شد، دکتر امیری ، معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به پیوست حکم ابلاغی رئیس جمهور به معاون امور مجلس،‌ بند های تخصصی این پیوست حکم را بسیار مهم و تعیین کننده دانست و تاکید کرد : جناب آقای دکتر روحانی با ابلاغ پیوست حکم ، این معاونت را موظف کرده اند به آسیب شناسی فرآیند کنونی، تهیه و تدوین لوایح قانونی و پیش نویس های مربوط و تهیه و تدوین سند جامع برنامه ی اصلاح و توسعه ی نظام تدوین لوایح قانونی اقدام کنیم . همچنین زمینه سازی برای تنظیم،‌تسهیل، و تعمیق روابط میان دولت ،‌( وزیران، استانداران و مدیران ارشد سازمانها) با نمایندگان مجلس و مجامع استانی نمایندگان، توسعه دانش پارلمانی وزیران ، معاونان و مدیران کل و نظارت بر عملکرد آنها از جمله وظایف این معاونت در پیوست حکم ابلاغی است.‌
وی در بخش دوم سخنانش،  با اشاره به محور هایی ازگزارش عملکرد معاونین امور مجلس وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی در سال 97 ، بویژه گزارش های عملکرد مسئولین دستگاهها در مجلس در زمان سئوال، استیضاح، رای اعتماد و بویژه مقطع بررسی لایحه ی بودجه ی کشور، به نقاط قوت و ضعف آنها پرداخت و اظهار امیدواری کرد معاونین پارلمانی دستگاهها، در سال جدید بر نقاط قوت خود بیفزایند.
وی گفت : در سال 97 چند مورد استیضاح داشتیم، موارد متعددی سئوال از وزرا  و چند سئوال نیز از رئیس جمهور مطرح شد.کارهای جاری هم حجم بالایی را به خود اختصاص داده بود، و در نهایت عملکرد سازمان پارلمانی دولت در یک سال گذشته موفقیت آمیز بوده است و از تلاش های آنان قدردانی کرد.
امیری از میزبانی شریعتمداری، وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آقای قره سید رومیانی معاون امورمجلس و حقوقی وزیر تشکر کرد.
همچنین دکتر شریعتمداری ، طی سخنانی از تلاش های معاون امور مجلس رئیس جمهور در جهت تقویت ارتباط دولت و مجلس و همراهی بیشتر نمایندگان با لوایح ، سیاستها ، اقدامات دولت قدردانی کرد و گفت : کار معاون امور مجلس انصافا جزو پیچیده ترین ، حساس ترین و دشوارترین بخش های دولت است . وی با اشاره به اینکه مجلس مجموعه ای از سلیقه ها  و عقاید گوناگون و مجموعه ای از افراد با تخصص های مختلف است با سطح وسیعی از مطالبات محلی و ملی که باید به آنها پاسخ داده شود و دکتر امیری با صبر و متانتی که خاص شخصیت ایشان است، بخوبی با نمایندگان تعامل دارند و از این حیث باید کار معاونت امور مجلس ، جزو مشاغل سخت قرار گیرد.
وی افزود : مظهر بزرگ دموکراسی در جمهوری اسلامی پارلمان است و از این حیث،  ماموریت معاون امور مجلس دولت ، مهم ، حساس و تعیین کننده است . در زمان طاغوت از صندوق رای خبری نبود و مشخص نبود چه کسی انتخاب می شود و چه کسی انتخاب می کند، ولی اکنون بحمد خدا ، شرایطی وجود دارد که انتخابات در کشور ما بصورت کاملا ضابطه مند، شفاف و با نظارت دقیق شورای نگهبان برگزار می شود و مردم با آزادی کامل رای می دهند و نماینده ی خود شان را به مجلس می فرستند. این یک موهبت الهی است که باید شکرش را به جا آورد. مجلس شورای اسلامی به حق عصاره ی فضایل ملت است. لذا ما حتما باید شرایطی را فراهیم کنیم که همه ی سلیقه ها و عقیده ها امکان انتخاب داشته باشند.
شریعتمداری از تلاش بی شائبه و فداکارانه ی معاونین امور مجلس دستگاهها تشکر و قدردانی کرد.
هروی ، معاون نظارت و هماهنگی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، به ا بخش های مختلف گزارش عملکرد معاونین امور مجلس وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی پرداخت و چند تن از معاونین دستگاهها نیز نظرات خود را در باره ی برخی موضوعات مطرح کردند.

 
 
امتیاز دهی