*سال رونق تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
سهیلا جلودارزاده
لایحه شفافیت از منظر نمایندگان و کارشناسان (1) : سهیلا جلودارزاده : مهمتر از لایحه ی شفافیت، ضمانت اجرایی آن است نماینده مردم تهران در خصوص لایحه شفافیت تاکید کرد مشکلات کشور نه تنها با وضع قانون بلکه با اجرای آن حل می‌شود.
با توجه به حساسیت و اهمیت غیرقابل انکار مسئله شفافیت به عنوان مهم‌ترین ابزار راهبردی حل معضل فساد در بدنه مدیریتی کشور و افزایش شفافیت دولت، لایحه شفافیت با رویکرد و اهدافی از جمله بهبود اعتماد عمومی به نظام جمهوری اسلامی ایران، ارتقای شفافیت در زمینه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، قضایی، تقنینی، امنیتی و دفاعی در کشور، ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد از جمله با قاعده مند کردن افشای فساد و مواردی از این دست، برای طی مراحل قانونی تقدیم شد.
 سهیلا جلودارزاده نماینده مردم تهران، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، ضمن موافقت با این لایحه گفت:  تاکنون قوانین زیادی وضع شده است، اما با تقدیم لایحه و تصویب قانون مشکل حل نمی‌شود؛ اگر بنا باشد کاری را انجام ندهند، تمام دنیا هم نمی‌توانند مانع شوند.
جلودار زاده با اشاره به بی‌اعتمادی مردم نسبت به عملکرد دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: در حال حاضر مسئله اصلی بی اعتمادی مردم است که ناشی از تجربیات شخصی آنهاست. وقتی به هر اداره مراجعه می‌کنند و با موانع وکارشکنی‌های بسیار مواجه می‌شوند، اعتمادشان سلب می‌شود. مردم برای فرار از مراحل طولانی اداری و برای آنکه کارشان در زمان کمتری انجام شود، گاهی مجبور به پرداخت رشوه می‌شوند.
نماینده مردم تهران تاکید کرد: تا زمانی که دستگاه مجری عدالت، دارای مشکل باشد، بر عملکرد سایر دستگاه‌های اجرایی تاثیر می‌گذارد و سبب می‌شود که آنها هم دیگر ترسی از بی‌عدالتی نداشته باشند و تصور کنند می‌توانند هرکاری را انجام دهند؛ ما باید این رفتار را اصلاح کنیم.
بنا به این گزارش، جلودار زاده با اشاره بر وجود مسائلی مانند رانت‌خواری و لابی‌گری در سطوح  بسیار بالا، تصریح کرد: با وضع قانون نمی‌توانیم مسئله را حل کنیم،‌ بلکه تنها با اجرای قانون است که مشکلات حل می‌شود.
وی افزود: در راستای اجرای قانون باید هر فردی از خودش شروع کند تا این پدیده تبدیل به یک فرهنگ و رویه شود. وضع قانون بدون ضمانت اجرایی به منزله فریب مردم است و با فریب نمی‌توان اعتماد جلب کرد. لذا مهمتر از خود لایحه ی شفافیت، ضمانت اجرایی آن است.
نماینده مردم تهران در پایان با بیان این نکته که به عنوان یکی از کارکنان دولت نمی‌تواند برخی بی‌عدالتی‌های جاری در سطح شهر را تحمل کند، خاطر نشان کرد: وقتی من به عنوان نماینده مردم، نمی‌توانم مشکلات موجود را تحمل کنم،  چطور می‌توانم انتظار اعتماد و رضایت از مردم داشته باشم. مسائل مردم با قانون حل نمی‌شود، قانون برای از ما بهترون نیست.
انتهای پیام/
 
امتیاز دهی