*سال رونق تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1

1
نشست فراکسیون زنان مجلس با معاون امورمجلس رئیس جمهور دکتر امیری: زنان نماینده در این دوره نقش برجسته و حضور فعال در پرداختن مجلس به مسائل اصلی کشور دارند دکتر حسینعلی امیری در آستانه ی سالروز ولادت حضرت فاطمه ی زهرا (س) با حضور در جمع نمایندگان زن مجلس، از تلاش های آنان در جهت ارتقاء جایگاه زنان در جامعه، تقدیر و تشکر کرد. وی با اشاره به اینکه ولادت حضرت صدیقه ی طاهره (س) با سالروز تولد حضرت امام خمینی (ره)‌تقارن دارد، از برکات انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی را ارتقاء عزتمندانه ی جایگاه زنان در ایران اسلامی دانست و گفت : خداوند سبحان به ما توفیق داد تا وظیفه ی دینی، ملی و انسانی مان را انجام دهیم و زنان را در جمهوری اسلامی زنان را به جایگاه شایسته و رفیع خود برگرداند. اینک در این جلسه می خواهیم از تلاش های ارزشمند و کارهای قابل توجه بانوان محترم نماینده ی مجلس تشکر و قدردانی کنیم.
وی افزود : خانم های محترم نماینده ، در مسائل مربوط به زنان و خانواده ، موضوعات مهم و کارهای قابل توجهی را پیگیری می کنند و باید گفت این بانوان محترم ، به قسمی که در ابتدای نمایندگی خورده اند، وفادارند و در همان  راستا گام برمی دارند.
دکتر امیری گفت : بر اساس بررسی های انجام شده، خوشبختانه نمایندگان محترم زن مجلس در این دوره ، بیشتر به مسایل اصلی کشور توجه و دقت نظر داشته اند و بیشتر دغدغه های ملی را پیگیری نموده اند. این گفتمان مسلط بوده است و این امر نشان از بلوغ سیاسی و فرهیختگی بانوان مجلس دارد. لذا در این دوره می بینیم که نقش خانم های نماینده در مجلس نقش برجسته ای است.
دکتر امیری در ادامه گفت:‌ارتقاء حضور بانوان در عرصه های سیاسی ، اجتماعی ، مدیریتی خواسته ی ریاست محترم جمهور است. همانطور که دکتر روحانی در زمان انتخابات مطرح کردند به حضور فعال زنان در عرصه های مختلف اجتماعی باور دارند، بارها در دولت و خطاب به وزرا و اعضای هیات دولت نیزدر طول این سال ها تاکید کردند از بانوان در پست های مهم و کلیدی همچون معاونت، وزارت و مدیرکلی استفاده کنید . این موضوع برای ایشان مهم است. بطوریکه هرچند تا امروز در بخش های مختلف مدیریتی ، در استانداری ها و فرمانداریها و مدیریت های ستادی دستگاهها، بانوان توانمند در رده های بالای مدیریتی در دولت بکار گمارده شده اند.
دکتر امیری در پایان از بانوان نماینده خواست نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دهند. همچنین نظرات کارشناسی خود را در خصوص طرح ها و لوایح که در صحن مجلس رد باره ی مسائل مربوط به زنان و خانواده مطرح می شود، به ما منتقل کند. چرا که نظر و نگاه شما نسبت به مسائل زنان، جامعیت و دقت بیشتری دارد. این آمادگی در ما و در مجموعه ی دولت وجود دارد که برای ارتقائ سطح حضور بانوان در بدنه ی اجرایی و مدیریتی کشور گام های جدی تری برداشته شود.
در این جلسه برخی نمایندگان زن مجلس نیز نظرات خود را درخصوص ارتقاء سطح ارتباط و تعامل فراکسیون زنان مجلس با معاونت امور مجلس ریاست جمهوری مطرح کردند.
فریده اولاد قباد رئیس فراکسیون زنان مجلس و نماینده ی تهران ، با اشاره به آیاتی ازقرآن تصریح کرد: بر مبنای نگاه دینی ما نیز یک زن علاوه بر نقش همسری و مادری ،‌ می تواند رسالت خطیر اجتماعی هم داشته باشد و در حوزه ی مشارکت سیاسی، اجتماعی ، فرهنگی نیز قدم های بلندی بردارد.
وی با تایید پیشنهاد معاونت امور مجلس ریاست جمهوری مبنی بر ایجاد یک کارگروه مشترک بین این معاونت و فراکسیون زنان مجلس با هدف ارتقائ کیفی و بالا بردن سطح تخصصی لوایح و طرح هایی که با موضوع زنان و خانواده به صحن مجلس ارائه می شود، متذکر شد : فراکسیون زنان مجلس علاوه بر ایفای نقش نمایندگی ، وظیفه ی نظارت بر برنامه ی ششم و قانون گذاری را نیز دارد. نمایندگان نظارت بر کار وزرا را شروع کرده اند، همچنین خواسته های خود در قالب طرح به کمیسیون های مختلف ارائه داده اند که متاسفانه بعضا در کمیسیون ها می ماند و به صحن علنی نمی رسد. انتظار ما این است که تعامل  نهاد ریاست جمهوری و شخص رئیس جمهور با فراکسیون زنان مجلس بیش از گذشته باشد.
 
امتیاز دهی