*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان و با شورای معاونین استانداری خراسان جنوبی مطرح شد؛ معاون پارلمانی رئیس جمهور: دولت علیرغم همه مشکلات توجه ویژه به مناطق محروم دارد درجلسه مشترک مجمع نمایندگان استان و شورای معاونین استانداری خراسان جنوبی، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به مشکلات مناطق محروم خراسان جنوبی، تاکید کرد: با وجود مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم های بی سابقه و شرایط خاص کشور، دولت توجه ویژه به رفع مشکلات مردم بالاخص مناطق محروم و دور افتاده دارد. دولت مصمم است رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در مناطق و استانهای مرزی و محروم را در اولویت قرار دهد. به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، در این نشست، امیری ضمن تایید گزارش نمایندگان استان درخصوص مشکلات مردم در روستاها و شهرستانهای خراسان جنوبی، تاکید کرد: نگاه راهبردی دولت، رسیدگی ویژه به توسعه ی استانها و مناطق محروم است.
در این نشست، نمایندگان مجلس ضمن استقبال از سفر دکتر امیری معاون پارلمانی رییس جمهور به استان خراسان جنوبی و تشکر از اقدامات دولت تدبیر و امید در جهت رفع محرومیت مردم منطقه، به بیان مسائل و مشکلات مردم پرداخته و خواستار توجه بیشتر دولتمردان در جهت رفع این محرومیتها شدند.
نمایندگان استان، با اشاره به بهره مندی استان از ذخایر غنی معدنی ، تخصیص اعتبارات برای احداث راه آهن چابهار-نهبندان- بیرجند و سرخس و تکمیل 37 مجتمع آبرسانی به 500 روستای استان را خواستار شدند.
در این جلسه همچنین، با توجه به اینکه یکی از پیشران های اقتصادی استان، بهره مندی از ظرفیت مرز مشترک با کشور همسایه افغانستان است، تخصیص اعتبارات خاص جهت تکمیل و بازسازی جاده ماهیرود به مرکز ولایت فراه افغانستان، و تکمیل راه های استان (نهبندان به بیرجند و بیرجند به قائن) را از دولت خواستند.
اعضای مجمع نمایندگان استان  با توجه به گستردگی و تنوع مشکلات و کمبودها در زمینه های مختلف در این استان، تشکیل جلسه مجمع نمایندگان استان و استاندار با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و وزرای کشاورزی، مسکن و شهرسازی و نیرو، را راهکار موثر دیگر برای رفع مشکلات استان عنوان کردند.
در پایان این نشست، معاون امور مجلس رئیس جمهور نیز با تائید مشکلات و محرومیت های موجود در استان خراسان جنوبی، تاکید کرد: اعضای هیات دولت ، همواره بعد از سفرهای استانی، در اولین جلسه هیات دولت به ارائه ی گزارشات سفر و مشاهدات خود از منطقه می پردازند و اینجانب نیز با توجه به عمق محرومیت استان خراسان جنوبی، ضمن گزارش این سفر در جلسه روز یکشنبه ی هیات دولت، مباحث مربوط به مشکلات استان را از وزارتخانه های مربوطه پیگیری خواهم نمود.

 
 
امتیاز دهی