*سال رونق تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
معاون پارلمانی رئیس جمهور در بندرعباس: مشکلات با مقاومت، اتحاد و انسجام ملت شریف ایران حل می‌شود معاون پارلمانی رئیس جمهور در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت:حضور پرشکوه مردم در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ثابت کرد که همواره با ولایت فقیه و با بصیرت در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده اند. به گزارش خبرنگار ایرنا، حسینعلی امیری روز دوشنبه درمراسم22 بهمن در جمع مردم بندرعباس اظهار داشت: با حمایت های مقام معظم رهبری، مقاومت های مردم و تلاش های رییس جمهوری و تیم مذاکره کننده، ایران هراسی در سایه سنگین قطعنامه های ظالمانه، با یک قطعنامه برجام از بین رفت.
وی دلیل نقض یکطرفه قطعنامه برجام و خارج شدن از آن از سوی هیات حاکمه نابخرد آمریکا و ترامپی که یک شخصیت غیرقابل پیش بینی است را در راستای دشمنی ها و توطئه های آمریکایی ها در40 سال گذشته برشمرد.
معاون پارلمانی رییس‌ جمهوری، شکاف امروز بین سران آمریکایی و هم پیمانان اروپایی آنها را به برکت انقلاب اسلامی ایران و مقاومت مردم این کشور دانست. 
امیری از حضور پرشکوده مردم بندرعباس در دفاع از نظام و انقلاب اسلامی قدردانی کرد و اظهار داشت: این حضور مشت محکمی بر دهان دشمنان این مرزوبوم است.
وی خطاب به کسانی که می گفتند ایرانی ها چهلمین سال انقلاب خود را نخواهند دید، گفت: ببینید که چگونه مردم پرشورتر از سالهای گذشته در 22 بهمن امسال در راهپیمایی و بزرگداشت 40سالگی انقلاب حضور پیدا کرده اند. 
معاون رییس جمهوری تصریح کرد: دشمنان ایران اسلامی بدانند هرچه آنها صحنه ها را برمردم ایران تنگ تر کرده و توطئه هایشان را بیشتر کنند مردم ایران باشوری بیشتر بنیانی راسخ تر را در صحنه های دفاع از انقلاب خود ایجاد می کنند.
امیری تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های دنیا را در وفاداری به شعارهای انقلابی، آرمان های انقلاب خود و حضور پررنگ مردم در جشن های انقلابی دانست و بیان داشت: رمز پیروزی انقلاب اسلامی و ناامیدی دشمنان این انقلاب در سایه اتحاد، همدلی و همبستگی بین اقشار مختلف مردم این کشور به وجود می آید. 

**انقلاب اسلامی متفاوت از انقلاب های دنیا 
معاون پارلمانی رییس‌ جمهوری عنوان کرد: امام خمینی(ره) با شخصیت فرزانه خود توانست در همان روزهای نخستین انقلاب، نهادهای سیاسی و مبتنی بر آرای مردم را تشکیل داده و در همان ماه های نخست نیز مجلس خبرگان برای تدوین قانون اساسی شکل بگیرد. 
امیری انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران را متفاوت از انقلاب های دنیا دانست که با رای قاطع مردم ایران ایجاد شد و حکومتی مبتنی بر ارزش های انقلابی و مردم سالاری دینی نیز شکل گرفت و استقلال کشور را تضمین کرد.
وی ادامه داد: قبل از انقلاب مردم نه تنها استقلال نداشتند که مسوولان حکومت پهلوی نیز از خود اختیاری نداشتند و آمریکایی ها و انگلیسی ها در امور حکومت برای آنها تصمیم گیری می کردند.
این مقام مسوول در ادامه سخنان خود افزود: با آمدن امام خمینی(ره) و شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای بازیگران صحنه های بین المللی از زمانی که دیدند دیگر دراین کشور جایی برای دخالت کردن ندارند، بسیار سخت و ناخوشایند بود.
معاون رییس جمهوری ادامه داد: تحمل چنین وضعیت برای این دشمنان و زیاده خواهان سخت بود به همین دلیل دست به انواع توطئه ها زدند از به صحنه آوردن منافقان و کشتار 17هزار نفر از مردم ایران و ترورهای کور و به راه انداختن جنگ تحمیلی هشت ساله ضد مردم ایران فروگذاری نکردند. 
امیری خاطرنشان کرد: امروز به لطف خدا و با مقاومت و پایمردی مردم و با رهبری مقام معظم رهبری هرسال شاهد برگزاری انتخابات متعددی در این کشور هستیم، لذا استقلال در اداره این کشور یک نمود عینی و ملموس است.

** نرخ باسوادی در ایران به 95.2 درصد رسیده است
معاون پارلمانی رییس‌ جمهوری درادامه به پیشرفت های انقلاب اسلامی در4 دهه انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: قبل از انقلاب نرخ باسوادی مردم 48.8 دهم بود اما امروز به برکت شکل گیری انقلاب، متوسط نرخ باسوادی به 95.2 درصد رسیده است. 
امیری عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران در توسعه شاخص های نوآوری جایگاه 65 را دارد و توانسته در چهل ساله انقلاب 4هزار و 46 شرکت دانش بنیان را تاسیس و 300هزار شغل را در این شرکت ها ایجاد کند. 
به گفته وی، قبل از انقلاب 8 هزار و 800 عضو هیات علمی در کشور بود اما این رقم بعد از انقلاب به 85هزار نفر در دانشگاه های کشور رسیده است.
معاون رییس‌ جمهوری عنوان کرد: درسال 96 نرخ امید به زندگی در کشورمان به 75.7 دهم درصد رسیده و با اجرای طرح تحول سلامت تاکنون 10میلیون نفر زیرپوشش سازمان بیمه سلامت قرار دارند. 
امیری در پایان به بررسی شاخص های توسعه اقتصادی در استان هرمزگان قبل از انقلاب اسلامی و اکنون پرداخت و ابراز داشت: قبل از انقلاب هیچ کارخانه ای در هرمزگان وجود نداشته اما امروز به برکت انقلاب اسلامی، در این استان شاهد انواع صنایع مهم کشتی سازی، کارخانه های بزرگ و مناطق ویژه اقتصادی هستیم.
مردم دریادل استان هرمزگان همزمان با سراسر کشور، در چهلمین سال پیروزی انقلاب با نمایش شوری انقلابی در راهپیمایی عظیم 22بهمن ضمن تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل و شهدا به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند.
راهپیمایی و جشن چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی در هرمزگان که قرار بود از ساعت 9:30 صبح امروز آغاز شود، مردم شهر بندرعباس مشتاقانه از ساعت 8:30 با در دست داشتن پرچم سه رنگ ایران اسلامی از مقابل بندر شهید حقانی به سمت بلوار ساحلی به حرکت درآمدند.
در این جشن باشکوه و خیره کننده، قشرهای مختلف مردم بندرعباس مرکز استان هرمزگان، با در دست داشتن پلاکارد و پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی حضور دارند و با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسراییل،«22 بهمن ماه یوم الله یوم الله»، بار دیگر حمایت خود را از رهبرفرزانه انقلاب، آرمان های امام خمینی(ره) و جمهوری اسلامی ایران را اعلام کردند. 
 
امتیاز دهی