*سال رونق تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
کارن خانلری
لایحه شفافیت از منظر نمایندگان و کارشناسان (2): کارن خانلری : تصویب لایحه شفافیت اقدامی عالی و موثر است خانلری نماینده مردم ارامنه شمال با بیان موافقت صد درصدی خود درباره لایحه شفافیت، این تصمیم دولت را اقدامی عالی و تاثیرگذار خواند. ‌
تعریف واژه شفافیت به معنی وضعیتی است که در آن اطلاعات، صلاحیت‌ها، رفتارها و عملکرد موسسات در زمان مناسب و با کیفیت مطلوب، در معرض دسترسی و استفاده اشخاص ذی نفع و یا عموم مردم یا مراجع نظارتی قرار می‌گیرد. یکی از راهکارهای تدوین یک استراتژی جامع، هدفمند و کارآمد در زمینه مبارزه با فساد، تصویب «لایحه شفافیت» است. لایحه‌ای با رویکردی مشخص در راستای ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، ارتقای پاسخگویی مقامات و مسئولان و کارمندان، بهبود اعتماد عمومی به نظام جمهوری اسلامی ایران و مواردی از این قبیل که اگر به مرحله اجرا برسد می‌تواند یکی از موفق‌ترین لوایح باشد.
کارن خانلری نماینده ارامنه شمال، درگفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی معاونت امورمجلس ریاست جمهوری، در رابطه با  لایحه شفافیت گفت: اینکه لایحه‌ای با چنین رویکردی مطرح و به تصویب برسد، اقدام عالی و موثری است، اما دولت می‌توانست پیش‌تر از اینها چنین تصمیمی اتخاذ کند.
خانلری با تاکید بر موافقت صد درصدی خود درباره لایحه شفافیت افزود : باید منتظر ماند و دید که انگیزه ارائه چنین لایحه‌ای چیست و چرا الان باید به این موضوع پرداخته شود، طرحی که باید حداقل در پنج  سال گذشته مطرح می شد و به تصویب می‌رسید.
بنا به این گزارش، گزارش این نماینده ی مجلس شورای اسلامی در ادامه ، درخصوص طرح‌ها و لوایح اولویت دار که درحال حاضر دردستور کار مجلس و در نوبت رسیدگی در این چند ماه پایانی عمر مجلس دهم قرار دارند، بیان کرد: طرح‌ها و لوایح متعددی وجود دارند که باید در مجلس مورد بررسی قرار بگیرند، اما آنچه درحال حاضر می‌تواند در اولویت قرار بگیرد، موضوع رسیدگی به وضعیت معلمان است. 
نماینده ارامنه شمال و عضو کمیسیون آموزش در پایان با اشاره به وضعیت نه چندان مطلوب معلمان تصریح کرد: من فکر می‌کنم یکی از ضرورت‌های مهم حال حاضر، رفع معضلات دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش است. تغییر وضعیت معلمان حق‌التدریسی هم از جمله مسائل است که باید در زمان باقی‌ مانده تا پایان سال به آن رسیدگی شود.
 
انتهای پیام/  
 
امتیاز دهی