*سال رونق تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
دیدار نوروزی معاونین پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی با رئیس مجلس شورای اسلامی دکتر لاریجانی : سال 97 هیچ مشکلی درخصوص تعامل دولت ومجلس نداشتیم‌ دیدار نوروزی معاون امور مجلس رئیس جمهور و معاونین پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی با دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ،‌عصر امروز در دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، در این جلسه ،‌ابتدا دکتر امیری معاون امور مجلس رئیس جمهورضمن تبریک سال جدید و ایام مبارک شعبانیه به همراهی و همدلی مسئولین و مردم جهت رفع مشکلات آسیب دیدگان از سیل تاکید نمود.
دکتر امیری به تعامل موثر دولت و مجلس در پیشبرد اهداف و برنامه های دولت و نظام اشاره کرد و نقش این تعامل را در تصویب لوایح دولت توسط مجلس شورای اسلامی مثبت و موثر دانست.
دکتر امیری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به راه اندازی سامانه ی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری گفت :‌ در این سامانه علاوه بر اینکه اطلاعات دقیق، کارشناسی و به روز درخصوص طرح ها،‌ لوایح و نظرات کارشناسی ، بارگذاری شده، به گونه ای طراحی شده که ارزیابی عملکرد وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی نیز از این طریق امکان پذیر می باشد.
دکتر امیری برقراری تعامل موثر با معاونت های مختلف مجلس بویژه معاونت نظارتی در بسیاری مواقع کارگشا و پیش برنده دانست.
وی همچنین به حساسیت معاونت امور مجلس در پاسخگویی به تذکرات و سئوالات نمایندگان اشاره نمود و و تاکید کرد سیستم پیگیری و پاسخ به موقع به درخواست های نمایندگان محترم مجلس توسط سازمانها و وزارتخانه های ذیربط در عاونت امور مجلس مورد توجه خاص ما می باشد.
دکتر امیری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به برگزاری مستمر و منظم جلسات معاونین امور مجلس وزارتخانه های و دستگاههای اجرایی، گفت : گزارشات نظارتی مجلس هم در وزارتخانه ها توزیع و هم در هیات دولت ارائه می شود.
دکتر امیری ، معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به پیوست حکم ابلاغی رئیس جمهور به معاون امور مجلس،‌ بند های تخصصی این پیوست حکم را بسیار مهم و تعیین کننده دانست و تاکید کرد : جناب آقای دکتر روحانی با ابلاغ پیوست حکم ، این معاونت را موظف کرده اند به آسیب شناسی فرآیند کنونی، تهیه و تدوین لوایح قانونی و پیش نویس های مربوط و تهیه و تدوین سند جامع برنامه ی اصلاح و توسعه ی نظام تدوین لوایح قانونی اقدام کنیم . همچنین زمینه سازی برای تنظیم،‌تسهیل، و تعمیق روابط میان دولت ،‌( وزیران، استانداران و مدیران ارشد سازمانها) با نمایندگان مجلس و مجامع استانی نمایندگان، توسعه دانش پارلمانی وزیران ، معاونان و مدیران کل و نظارت بر عملکرد آنها از جمله وظایف این معاونت در پیوست حکم ابلاغی است.
پس از سخنان معاون امور مجلس رئیس جمهور،‌علی لاریجانی رئیس مجلس نیز با تبریک اعیاد شعبانیه، از عملکرد معاونین و مدیران کل امور مجلس وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی ابراز رضایت و از زحمات یکسال گذشته ی آنان تقدیر کرد.
دکتر لاریجانی با اشاره به تعامل بسیار مثبت و سازنده ی دولت و مجلس در سال گذشته ، تصریح کرد: ما در سال 97 هیچ مشکلی در خصوص تعامل با دولت نداشتیم و ما هیچ نگرانی خاصی در خصوص تعامل و همکاری دولت با مجلس نداشتیم.
وی از "وفاق ملی" در شرایط خاص کنونی کشور به عنوان یک نعمت الهی یاد و تاکید کرد قدر این نعمت الهی را باید بدانیم و هر شرایطی آن را پاس بداریم.
وی افزود: همه می دانیم بدلیل مشکلاتی که در حال حاضر در کشور وجود دارد، فشار روی نمایندگان زیاد است و مردم بیش از هر زمان دیگری در مقام مطالبه گری از قوای مجریه، مقننه و سایر نهادهای نظام هستند. لذا باید مکانیزم هایی ایجاد بشود که این مطالبات مردمی پیگیری شود. به این ترتیب وفاق که یک سرمایه ی ارزشمند ملی است حفظ خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به نام گزاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت : همینطور که رهبری فرمودند امسال باید همه در جهت رونق تولید ملی تلاش کنیم . مجلس نیز باید در امر قانوئگزاری، نسبت به تولید ملی توجه ویژه داشته باشد. برخی قوانین اصلاح و برخی دیگر مورد تجدید نظر قرار بگیرند.برخی قوانین نیز که مغایر با تولید ملی ست باید تغییر یابند.
لاریجانی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی و اقدام هماهنگ دولت و مجلس در خصوص رونق تولید ملی گفت: پیشنهاد می شود در دستگاههای مختلف ، یک کجکوعه یا یک ستاد ویژه برای پیگیری رونق تولید ملی ایجاد بشود . این امر به روان سازی سرمایه گزاری در بخش های خدمات، صنعت و کشاورزی کشور کمک خواهد کرد.
لاریجانی همچنین در مورد لوایح دولت گفت :‌ بطور طبیعی یک سال و اندی از وقت این مجلس بیشتر نمانده ، لذا ممکن است مجلس فرصت اینکه بتواند همه ی لوایح را در صحن طرح و برسی و تصویب کند نداشته باشد، پس بهتر است دولت مشخص کند کدامیک از لوایح برایش اولویت بیشتری دارد تا مجلس براساس اولویت دولت لوایح را به صحن علنی بیاورد.
 
امتیاز دهی