*سال رونق تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
3
معاون امور مجلس رئیس جمهور: انسجام داخلی به عنوان بزرگترین سرمایه ملی تقویت شود دکتر حسینعلی امیری همبستگی داخلی را در شرایط امروز کشور اجتناب ناپذیر دانست و گفت : انسجام و اتحاد و اعتماد داخلی به عنوان بزرگترین سرمایه و مولفه ملی باید تقویت شود. به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان سمنان در تالار تامین اجتماعی این شهر، افزود : دولت پیش بینی مختلف برای هر گونه برنامه های دشمن، به تکیه بر توان داخلی معتقد است تا با این راهبرد از گردنه مشکلات احتمالی عبور کند. 
وی با بیان این که دولت منتظر بسته پیشنهادی اروپایی ها نخواهد ماند، خاطرنشان کرد : دولت تدبیر و امید معتقد است کشور با مقدورات داخلی و با برنامه ‌ریزی مناسب می تواند بر هر گونه مشکلی غلبه کند. 
وی یادآور شد : همان گونه که رهبری بر وجود مشکلات اشاره کردند ولی آن را بحران ندانستند، دولت دوازدهم بر رفع مشکلات با توان داخلی تاکید دارد. 
امیری نشناختن ملت ایران یکی از اشتباهات بزرگ آمریکا در شرایط کنونی دانست و گفت : امروز جنگ افتصادی در عمل از سوی آمریکا، صهیونیسم و برخی کشورهای همدست آن ها علیه ایران آغاز شده که بر اساس همین شناخت غلط است. 
معاون پارلمانی رئیس جمهوری تاکید کرد : همه باید بدانیم در این جنگ اقتصادی آمریکا حلقه محاصره را می خواهد بر ایران اسلامی تنگ تر کند و از همه امکانات منطقه در این راه کمک می گیرد. 
وی بیان کرد : آمریکا در این نبرد از تماس با کشورها عبور کرده و با شرکتها و بانکهایی که با ایران اسلامی همکاری اقتصادی دارند مستقیم تماس می گیرد و آنان را در صورت ادامه همکاری با ایران تهدید به جریمه می کند. 
معاون پارلمانی رئیس جمهوری با اشاره به التهابات بازار در ایران، تصریح کرد : در ماه های گذشته در بازار ارز و طلا التهاب وجود داشت که دلیل اقتصادی نداشت، اکنون اما نشانی از التهاب در بازار نیست و بازار به سمت ثبات رفته است. 
امیری با بیان این که دولت تاکید زیادی بر مقابله با فساد دارد، اضافه کرد : دولت تلاش در عبور کشور از گردنه مشکلات دارد و برای شرایط مختلف سناریوهای مختلف طراحی شده است. 
معاون پارلمانی رئیس جمهوری با بیان این که دولت از همان زمان خروج آمریکا از برجام برای وضعیت های مختلف برنامه تعریف کرد ، گفت : شرایط کنونی با تحریم های گذشته متفاوت است، آن زمان ایران مشمول منشور حقوق بشر سازمان ملل بود و تحریم های سازمان ملل علیه ما متحمل بود. 
وی اضافه کرد : اگر آن زمان ایران هراسی توسعه می یافت امروز مراجع حقوق بین اللمی با ایران هستند و همین نامه هشدار دیوان لاهه به دولت آمریکا نشان از حقانیت بین المللی ایران است. 
معاون رئیس جمهوری در امور مجلس تاکید کرد : امروز در شرایطی هستیم ک جامعه جهانی علیه آمریکاست زیرا دنیا تحت تاثیر حرکات نسنجیده آمریکا قرار گرفته است، دنیا هم ایران اسلامی را شناخته و هم رویکرد آمریکا را می بیند. 
وی بیان داشت : خروج آمریکا از برجام قطعه ای از پازل علیه ایران طراحی شده بود، آمریکا گمان می کرد ایران بلافاصله از برجام خارج می شود تا در جهان ایران را اهل جنگ معرفی کند و دنیا را علیه ما بشوراند، ولی با تدبیر رهبری و اقدام دولت این طور نشد. 
امیری افزود : کشور در شرایط کنونی به همدلی و امید بیشتر در مردم و همراهی مردم در بخش های مختلف نیازمند است، در 40 سال گذشته هر کجا مردم کمک کردند کشور از عهده مشکلات برآمد. 
معاون پارلمانی رئیس جمهوری به رشد و توسعه شاخص های مختلف کشور در سال 97 اشاره و اضافه کرد: شرایط دو سه ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در صادرات، درآمد کشور و رشد اقتصادی بهتر بوده است. 
به گفته وی التهابی که در بازار شکل گرفت منشا بیرونی و روانی داشت و تبلیغاتی از بیرون بود، ولی اکنون این التهابات فروکش کرده است، مشکلات ارز با تدبیر دولت، مجلس و قوه قضاییه برطرف شد. 
وی با بیان این که بیانات رهبری چراغ هدایت دولت است و رهبری به صدا و سیما دستور دادند همواره از دولت چهره پرتوان و باتلاش برای مردم نمایش داده شود، گفت : رییس جمهور خود را نماینده تمام ملت می داند و همه طیف ها اعلام حمایت کردند که نشان از همراهی داخلی بود. 
معاون رئیس جمهوری در امور مجلس خاطرنشان کرد : ترامپ در سخنرانی هایش چراغ سبزهای نشان می دهد، گاهی ناوهای ایرانی را مزاحم ناوهای آمریکا نمی داند و گاهی آمادگی مذاکره است که این مساله نشان از جایگاه مقتدر ایران اسلامی دارد. 
وی تاکید کرد : اگر آمریکا شرایط ایران را ضعیف می دانست این جراغ سبزها را نشان نمی داد، آمریکایی ها می دانند دولت ایران برآمده از رای ملت و حکومت ایران حاکمیتی مقتدر است. 
امیری تاکید کرد : همبستگی داخلی امروز ضرورت اجتناب ناپذیر است زیرا آمریکا می خواهد از رخنه اقتصادی ما استفاده کند، اگر مولفه های قدرت ملی همه در کنار هم و حلقه واسط آن یعنی همراهی مردم را داشته باشیم، می توانیم از هر سختی عبور کنیم. 
معاون رئیس جمهور در امور مجلس با اشاره به این که قدرت موشکی، توان نظامی، حفظ موقعیت راهبردی، نفوذ منطقه ای، نیروهای جوان و پرنشاط، قدرت مالی از مولفه های قدرت ملی است که باید تفویت شود، گفت: اگر همه مولفه های قدرت ملی را داشته باشیم ولی مهمترین آن یعنی اتحاد ملی را نداشته باشیم ، نمی توانیم از این شرایط عبور کنیم. 
امیری یادآور شد : مردم، نخبگان و موثران و آنان که دغدغه نظام اسلامی را دارند اگر در کنار حاکمیت قرار نگیرند، عبور از این وضعیت سخت خواهد بود. 
وی تاکید کرد: باید بدانیم داریم وارد شرایط جدید می شویم و باید برای آن آماده باشیم و نیاز به همراهی تمام قوا و بخشها داریم تا برنامه های دولت پیش برود. 
وی همراهی هیات حاکمه آمریکا با منافقین را اشتباره بزرگی برای آمریکا دانست و افزود: اکنون منافقان با هیات حاکمه حرف ندان و بی ریخت آمریکا همکاری و بر روی آنان سرمایه گذاری می کنند، افرادی مانند بولتون مشاور امنیت ملی و و وزیر خارجه آمریکا از کسانی هستند که در طول سال ها با دریافت پول در کنگره های منافقین حضور داشتند و سخنرانی کردند. 
وی با تاکید بر نقش نخبگان جامعه در تطبیق دادن مطالبات مردم با داشته های کشور، تاکید کرد : نخبگان فقط افراد دارای تحصیلات نیستند، آنانکه متناسب با شرایط تاریخی، سیاسی و اجتماعی برای مردم اولویت را مشخص کنند ،نخبگان هستند که اکنون وظیفه دارند مطالبات مردم را عقلانی کنند. 
وی افزود: سمنان از استانهایی است که می تواند در توسعه اقتصادی کشور نقش آفرین باشد،و ظرفیت‌ های اقتصادی سیاسی اجتماعی استان در جهت اعتلای نظام ایران است. 
معاون رئیس جمهور در امور مجلس در ادامه سفر یکروزه به استان سمنان بعد از شرکت در جسله شورای اداری استان ، شامگاه پنجشنبه در شهرستان گرمسار یک مجتمع گردشگری سنتی را افتتاح می کند. 
 
امتیاز دهی