*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
دو لایحه ی دولت با امضاء رئیس جمهور تقدیم مجلس شد دو لایحه از سوی هیات دولت برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس و اعلام وصول شد به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، لایحه ی پروتکل اصلاح موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه جهت معاضدت در پرونده های مدنی و جزایی که  قبلا به امضائ وزرای دادگستری و امور خارجه رسیده بود،‌ پس از تصویب در هیات دولت ، با امضاء رئیس جمهور تقدیم مجلس شد.
این لایحه پیرو انعقاد موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه جهت معاضدت در پرونده های مدنی و جزایی در تاریخ 15/12/74 و به منظور تحکیم و گسترش همکاریهای حقوقی و قضایی بین دو کشور و در جهت پیشبرد همکاریهای دوجانبه در زمینه ی مهار جرائم و ارتقاء ابزارهای حقوقی در راستای اجرای عدالت، تنظیم شده است.
طبق این لایحه ، پروتکل اصلاح موافقتنامه ی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه جهت معاضدت در پرونده های مدنی و جرایی مشتمل بر یک مقدمه و سیزده ماده تصویب و اجازه ی مبادله ی اسناد آن داده شده است.
طبق تپصره لایحه ، رعایت اصل هفتاد و هفتم قانون اساسی  جمهوری اسلامی ایران در خصوص هرگونه اصلاح موضوع ماده (11) پروتکل مذکور الزامی است.
بنا به این گزارش، همچنین لایحه توسعه ی محدوده ی منطقه ی آزاد تجاری – صنعتی چابهار، با امضائ رئیس جمهور برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس و اعلام وصول شد.
این لایحه در راستای برنامه ها و سیاستهای دولت در توسعه ی همه جانبه ی منطقه ی آزاد تجاری – صنعتی چابهار از طریق بستر سازی برای توسعه اقتصادی و مراکز جمعیتی جدید در بخش اقیانوسی سواحل مکران ، ایجاد دسترسی مستقیم به مرزهای هوایی ،‌دریایی و زمینی ، تامین آب مورد نیاز صنایع سنگین ،‌با دسترسی به آبهای آزاد عمیق و حفاظت محیط زیست خلیج چابهار ، تنظیم و ارائه شده است.در ماده واحده ی لایحه آمده است: محدوده ای به مساحت 67871 هکتار به شرح نقشه ی پیوست به محدوده ی منطقه ی آزاد تجاری – صنعتی چابهار الحاق می شود.

 
 
امتیاز دهی