*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
سایر اخبار.
1
دکتر امیری معاون امور مجلس رییس جمهور : آثار حقوقی و سیاسی برجام غیرقابل انکار ست معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه برخی ها به اشتباه تصور می کنند برجام مرده است، گفت : آثار حقوقی و سیاسی برجام هنوز پابرجا و غیرقابل انکار است و تاثیرات خود را دارد و به راه خود ادامه می دهد. به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، حسینعلی امیری روز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان مازندران در ساری گفت : همه نباید فراموش کنیم که تا اواخر سال ۹۱ قدرت های بزرگ ملت ایران را از بدیهی ترین حقوق بین المللی محروم کرده بودند و حتی حق داشتن انرژی صلح آمیز هسته ای را برای ما زیاده خواهی می دانستند و نه تنها بزرگ ترین پرونده ها و تحریم های بین المللی را علیه ما تشکیل دادند، بلکه قطع نامه های متعددی علیه نظام جمهوری اسلامی روا داشتند و کارزار های تبلیغاتی بزرگ ایران هراسی در تمام دنیا به راه انداخته بودند.

وی ادامه داد: حتی ما را وارد فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد کرده بودند، همان مسیری که عراق ، لیبی و برخی دیگر کشور های دنیا را وارد آن کردند و امروز سرنوشت شان را بخوبی شاهد هستیم .

امیری با بیان اینکه بردن ایران به آستانه یک جنگ نظامی با ورود به فصل هفتم منشور سازمان ملل یک واقعیت بود و نباید آن را نادیده گرفت، گفت: اما گفتمان دیپلماسی صلح طلبانه ی ما با هدایت رهبر معظم انقلاب ، تدبیر رئیس جمهوری و قدرت تیم مذاکره کننده نظام جمهوری اسلامی در برجام متبلور شد و ایران را به تنها کشور خارج شده از فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد بدون خسارت تبدیل کرد.

وی افزود: با وجود اقدامات یکجانبه و خلاف عرف و اصول حقوق بین الملل دولت آمریکا برای خروج از توافق بین المللی برجام ، اما همچنان شاهد اثرات سیاسی و حقوقی این توافق بین المللی هستیم و امروز نگاه به ملت ایران و جمهوری اسلامی کاملا با سال های پیش از ۹۱ متفاوت است و باید این را نتیجه توافق برجام دانست.

معاون پارلمانی رییس جمهور با تاکید بر این که برجام نگاه دنیا را نسبت به جمهوری اسلامی تغییر داد و هیچ کس نمی تواند این را انکار کند، گفت: اگر نگاهی به گذشته بیندازیم متوجه می شویم که در سال ۹۱ در کشورهایی همچون ژاپن به دلیل تبلیغات دشمنان علیه ملت ایران ، برای ایرانیان صف های جداگانه در فرودگاهها ایجاد می کردند و با چشم خطر به ما می نگریستند و با ذلت ما را از گیت های فرودگاهها و فروشگاهها عبور می دادند.

وی افزود: این که امروز نخست وزیر ژاپن به عنوان شخصیت بزرگ بین المللی تقاضای ملاقات با مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و دیگر مقامات سیاسی ایران را دارد و به کشورمان سفر می کند، نشان دهنده قدرت و موفقیت دیپلماسی ما است که در قالب برجام به تمام دنیا منتقل شده است.

امیری ادامه داد: برجام ثابت کرد در اخلاق مداری و تعهد به عهد ، ایرانیان سرآمد جهان هستند و امروز جایگاه ایران و آمریکا در دنیا تغییر کرده است و این بر کسی پوشیده نیست. اکنون کسی در دنیا نمی گوید ایرانیان به دنبال جنگ و ایجاد تنش هستند و اقدامات نیروهای مسلح ما در کنار دیپلماسی، ما را در جایگاه اقتدار قرار داده است.

امیری تاکید کرد : راه حل حقوقی بازگشت آمریکایی ها به برجام وجود دارد

معاون پارلمانی رییس جمهور همچنین گفت: این تصور آمریکایی ها که با خروج آنها جمهوری اسلامی ایران نیز از برجام خارج می شود، آنها را در خطای استراتژیک قرار داده است اما برجام سند بزرگی است که راه حل های بازگشت نیز درآن تعبیه شده است.

وی افزود: پیام آمریکایی ها برای مذاکره و همچنین گفت و گوی دو طرفه، نشان از پشیمانی آنها و خطای محاسباتی شان دارد که فکر می کردند ایران هم در برابر خروج آمریکا، از برجام خارج می شود.

امیری با اشاره به اینکه غربی ها به خصوص آمریکایی ها انتظار داشتند مردم بعد از تحریم ها به خیابان بریزند و در برابر نظام و دولت مخالفت کنند، گفت: همراهی و ایمان مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی، اکنون غربی ها به خصوص آمریکایی ها را در شگفتی فرو برده است و در واقع امروز به خاطر همکاری و همرایی مردم با نظام ، دولت‌ های غربی در بهت استراتژیک فرو رفته اند چون باز هم مشاهده کردند که همچنان ملت انقلابی ما در برابر دشمن خارجی، یک صدای واحد است.
 
امتیاز دهی
 
 

...