*سال رونق تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
عناوین مهم اخبار.
11
1397/6/3 شنبه با موافقت رییس جمهوری؛ تعدادی بخش، شهر و شهرستان جدید ایجاد می شود معاون پارلمانی رییس جمهوری با اشاره به نامه 206 نفر از نمایندگان درباره قانون تقسیمات کشوری که چند روز قبل در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد، گفت: تعدادی بخش، شهر و شهرستان جدید در سطح کشور ایجاد می شود. حسینعلی امیری روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در ارومیه افزود: درخواست نمایندگان همراه با گزارش مسایل مربوط به مجلس را در هیات دولت مطرح و آن را به رییس جمهوری تقدیم کردم. 
وی اضافه کرد: این درخواست مورد موافقت رییس جمهوری قرار گرفته و وی به معاون اول و وزیر کشور دستور داده است تا اقدام لازم در خصوص این نامه را به عمل آورند. 
وی اظهار داشت: مواردی که در اجرای قانون تقسیمات کشوری در وزارت کشور تایید شده و در کمیسیون سیاسی دفاعی دولت تصویب شود، در دستور کار هیات دولت قرار می گیرد. 
به گزارش ایرنا 206 نماینده مجلس شورای اسلامی در 28 مرداد سال جاری طی نامه ای به رییس جمهوری خواستند دستور اجرای قانون تقسیمات کشور و ارتقای مناطق دارای قابلیت از لحاظ قانونی را صادر کند. 
در این نامه که اکبر رنجبرزاده، عضو هیات رییسه در جلسه علنی مجلس قرائت کرد، خطاب به دکتر حسن روحانی آمده است: وزارت کشور و سازمان های مرتبط در خصوص روستاهایی که قابلیت ارتقا به شهر و دهستان هایی که قابلیت ارتقا به بخش و بخش هایی که قابلیت ارتقا به شهرستان را داشتند، اقدام لازم را انجام داده است که جای تقدیر و تشکر دارد. 
نمایندگان مجلس در این نامه تصریح کردند: تلاش های استانداری و وزارت کشور در دولت ناتمام مانده است؛ اجرای این قانون در راستای توسعه همه جانبه این مناطق می تواند خدمات شایان توجه و ارزشمند و غیرقابل انکاری برای هموطنان عزیز باشد زیرا سال هاست بیش از میلیون ها نفر از مردم کشورمان امیدوار به این اقدام دولت بوده اند و عدم تسریع باعث یاس و ناامیدی و نارضایتی میلیون ها نفر می شود. 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
...