*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
عناوین مهم اخبار.
1
1398/8/20 دوشنبه گزارش سفر معاون پارلمانی رئیس جمهوری به استان کرمان و شهرستان کهنوج : دکتر امیری : بودجه سال آینده با رویکرد قطع وابستگی به نفت تنظیم شده است معاون پارلمانی رئیس جمهور ظهر امروز جهت بازدید و بررسی مشکلات شهرستان کهنوج و شرکت در جلسه شورای اداری پنج شهرستان جنوبی به استان کرمان سفر کرد. به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، حسینعلی امیری، در ابتدای ورود خود به شهرستان کهنوج، از سوی دکتر حمزه نماینده مردم پنج گنج جنوبی در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام افشارمنش امام جمعه کهنوج،  عیدی فرماندار و جمعی از مسئولین مورد استقبال قرار گرفت و سپس با حضور در گلزار شهدای کهنوج با آرمان های شهدای والامقام تجدید میثاق کرد.


امیری در ادامه ی این سفر، با حضور در روستای چَکِری، از گلخانه های این روستا بازدید و در جمع مردم روستای چکری، در جریان مشکلات و معضلات روستائیان منطقه قرار گرفت و دستورات لازم را جهت رفع مشکلات آنان صادر کرد 

افتتاح ۶۵ هزار مترمربع آسفالت خیابانهای شهرستان کهنوج از دیگر برنامه های دکتر امیری در سفر به استان کرمان بود.

بنا به این گزارش، محمودی شهردار کهنوج گفت: این پروژه با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی و بافت فرسوده هزینه شده است.

  معاون پارلمانی رئیس جمهور  در ادامه، در جلسه ی شورای اداری پنج شهرستان جنوبی شرکت کرد.

در این جلسه، دکتر حمزه نماینده مردم پنج‌ گنج جنوبی در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران، ائمه جمعه و جمعی از مدیران  ومسئولین شهرستانهای پنج گنج جنوبی و اقشار مختلف مردم کهنوج حضور داشتند.

عیدی فرماندار کهنوج در این جلسه ضمن خیر مقدم میهمانان، حضور دکتر امیری در این شهرستان را مایه ی خیر و برکت دانست و افزود: انتظار مردم فرهیخته این شهرستان از معاون محترم رئیس جمهور و استاندار فهیم کرمان، دستور موارد ذیل می باشد: حل مشکل عدم صدور اسناد زمین های کشاورزی. تعیین تکلیف سوخت چاه های فرم شماره یک که پروانه چاه ندارند. تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی. ایجاد مشوق هایی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در جنوب کرمان .

همچنین امام جمعه کهنوج در این جلسه با تقدیر و تشکر از دولت، برای توسعه گلخانه ها، اجرای پروژه فاضلاب و بحث آبرسانی در کهنوج، افزود: جمعیت استان کرمان قریب به سه میلیون نفر است که یک میلیون نفر آن در جنوب کرمان زندگی میکنند که انتظار داریم رئیس جمهور محترم در سومین سفر خود به استان کرمان به جنوب کرمان هم سفر کنند.

وی با اشاره به مصوبات و دست آوردهای دو سفر گذشته رئیس جمهور برای جنوب کرمان، گفت: تفاوت زیادی بین جنوب و شمال استان کرمان وجود دارد که در جنوب کرمان محرومیت های زیادی وجود دارد و باید دولت محترم بین جنوب و شمال استان تعادل ایجاد کند.

حجت الاسلام افشارمنش، بحث اسناد مالکیت زمین های کشاورزی و تامین سوخت چاه های فرم شماره یک را از مهم ترین مشکلات جنوب کرمان عنوان کرد و خاطر نشان کرد: در سفر گذشته رییس جمهور به کرمان دستور تشکیل کارگروهی برای حل این مشکلات صادر شد که متاسفانه هنوز جلسه ای در این خصوص تشکیل نشده است.

دکتر حمزه نماینده مردم پنج گنج جنوبی درمجلس شورای اسلامی در این جلسه، غیر فعال بودن معادن به دلیل نبود زیر ساخت ها در جنوب کرمان، نیاز به احداث جاده کمربندی شهرستان کهنوج و ساخت سه دهنه پل مهم محور کهنوج_جیرفت_بندرعباس، ایجاد سازوکار لازم برای صادرات محصولاتتت کشاورز و تکمیل پروژه فاضلاب شهرستان کهنوج را از مهم ترین مشکلات جنوب کرمان عنوان کرد 

وی با بیان اینکه جنوب کرمان هیچ سهمی در مدیریت استان ندارد که این امر باعث عقب ماندگی جنوب شده، خواستار لایحه ای برای تقسیم استان کرمان واستقلال جنوب کرمان شد. 

معاون پارلمانی رییس جمهور در این جلسه با بیان اینکه طی بازدیدی که صورت گرفت و بیانات فرمانداران و ائمه جمعه پنج شهرستان جنوبی شنیده شد، گفت: بخشی از این مشکلات مربوط به وزارت خانه ها است که نیاز است با برخی از وزرا صحبت شود و برخی دیگر نیازمند تصمیم گیری در سطح بالاتری می باشد.

وی مهم ترین مشکل مطرح شده توسط مردم و مسئولین را بحث مربوط به اسناد زمین های کشاورزی که منابع طبیعی آن ها را اراضی ملی اعلام کرده، عنوان و خاطر نشان کرد: طی بازدیدی که داشتیم و از نزدیک با مردم صحبت کردیم خیلی از آن ها گله مند بودند و توسعه پنج شهرستان جنوبی کاملا وابسته به حل مشکل حقوقی اراضی، مالکیت و اسناد آن ها است که برای حل این مشکل، جلسه ای با تعدادی از وزرای محترم خواهیم داشت و خواسته به حق مردم به سمع و نظر آقای رییس جمهور خواهد رسید.

دکتر امیری در مورد تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تنظیم بودجه سال ۹۹ بدون وابستگی به نفت، افزود: بودجه سال ۹۹ در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گرفته و ستاد تنظیم بودجه جلسات آن آغاز شده است و بودجه‌ تقریبا با همین رویکرد قطع وابستگی به نفت تدوین شده و درجلسات آینده دولت مورد بحث قرار میگیرد و پس از تصویب در اختیار مجلس قرار میگیرد. 

معاون پارلمانی رییس جمهور در پایان این جلسه از رویکرد جدید دولت برای تدوین بودجه سال ۹۹ نسبت به سال های گذشته خبر داد و یادآور شد: عدالت در بحث توزیع بودجه، عملیاتی و کارآ بودن بودجه، قطع وابستگی بودجه به نفت، تاکید بر منابع داخلی و ملاحظه بر اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری و همچنین یکی از سیاست های راهبری دولت است از مهم ترین ویژگی های تنظیم بودجه برای سال آینده است.
//
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
...