*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
عناوین مهم اخبار.
1
1398/8/26 يكشنبه دکتر امیری از ارائه لایحه ایجاد دو منطقه آزاد تجاری-صنعتی خبر داد لایحه « ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی سرخس – دوغارون و مازندران » به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری –صنعتی و ویژه اقتصادی ، تقدیم مجلس شورای اسلامی گردید . به گزارش روابط عمومی معاونت امورمجلس ریاست جمهوری،  حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در توضیح ضرورت تقدیم لایحه فوق گفت: به منظور رفع موانع رشد و توسعه و ایجاد رونق اقتصادی در برخی مناطق کشور  ، لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی گردید .
 دکتر امیری تصریح کرد: موضوع تبدیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس  و دوغارون به منطقه آزاد تجاری – صنعتی به لحاظ نقش موثر مناطق آزاد در توسعه سرمایه گذاری و صادرات به کشورهای همجوار و آثار و تبعات اجتماعی و اقتصادی آن درسطح محلی و ملی با رفع محرومیت از مناطق مرزی و ایجاد اشتغال پایدار در این مناطق مطرح گردیده است .
وی افزود: ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی مازندران نیز در محدوده ای از شهرستان های بهشهر ، نوشهر و فریدونکنار مصوب گردید .
معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطر نشان کرد: شمال شرق کشور فاقد منطقه آزاد می باشد و خراسان رضوی به دلیل  پتانسیل های بالقوه و بالفعل درخصوص سرمایه گذاری های عظیم زیربنایی ، مرزهای طولانی مشترک با کشورهای افغانستان و ترکمنستان و قرابت های موجود در تولیدات صنعتی ، تجاری و فرهنگی و قرار گرفتن استان در مسیر ترانزیت ریلی و زمینی کالا به افغانستان و ترکمنستان و سایر کشورهای آسیای میانه می تواند آثار اقتصادی فراوانی به همراه داشته باشد .

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
...