معاونت نظارت و هماهنگی

دکتر جعفری : 

آزادگان در هر جایگاهی منشاء خیر و برکت هستند

معاون نظارت و هماهنگی معاونت امور مجلس ریاست جمهور با اشاره به رشادت ها و مقاومت آزادگان سرافراز ایران اسلام در دوران اسارت،‌اظهارداشت: آزادگان عزیز در دوران اسارت با مقاومت و ایستادگی صدامیان را تحقیر کردند و امروز در سنگرهای مختلف خدمت به مردم حضور و نقش مهمی ایفا می کنند.
1401/5/31 دوشنبه
دکتر قاسم جعفری در مراسم بزرگداشت سالگرد بازگشت آزادگان به کشورمان در  وزارت راه و شهرسازی گفت: ملت ایران راهی را شروع کرد که ریشه در قیام حسینی داشت. در خرداد ۴۲  شعار مردم این بود که «اولین فلسفه قیام شاه دین این است که مرگ سرخ به از زندگی ننگین است» و این مسیر را ادامه دادند تا انقلاب اسلامی به پا شد.
وی با تاکید بر حرکت در مسیر عدالت و تحمل سختی های این مسیر،‌خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی چون داعیه دار حکومت مبتنی بر تز سیاسی اهل بیت علیه السلام بود و  علوی  فکر می کرد دشمنان زیادی هم داشت. خیلی ها حرکت در مسیر عدالت و حقیقت را بر نمی تابند. نظام اسلامی از زبان معمار کبیر خود به دنیا اعلام کرد که بدنبال برپایی عدالت در عرصه های مختلف است و دشمنان ملت ها چنین سیری را بر نمی تابیدند لذا توطئه های فراوانی را طراحی کردند که در نهایت منجر به تجاوز خارجی عنصر دیوانه، قدرت‌طلب و شهرت طلبی چون صدام انجامید.
دکتر جعفری افزود: طبیعتا وقتی جنگ پیش آمد واژه ای با خودش به همراه دارد بنام قربانیان جنگی در جنگ عده ای جان خودشان را از دست می دهند، عده ای آواره و صدمه می بینند و  عده ای هم اسیر و گرفتار دشمن می شوند. در قاموس دینی و اسلام، سرباز،  مجاهد فی سبیل الله می شود  که امام راحل می فرمود من دست و بازوی شما رزمندگان اسلام را می‌بوسم.
معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: برای جنگ جهانی اول و  دوم سالگرد نمی گیرند چون افتخاری وجود ندارد و جز تعدی، آدم کشی و جنایت چیزی نداشته است و انسان معمولاً در عرصه فردی واجتماعی به اموری افتخار می کند که ارزش داشته باشد. ملت ایران به سالگرد دفاع مقدس افتخار می کند چون در موضع و سنگر حق ایستاده است. برای بازگشت آزادگان مراسم تجلیل می گذارد برای اینکه اینها اگر هم به دام دشمن افتاده‌اند در موضع حقیقت بوده‌اند. همه بدانند آزادگان ما تا آخرین لحظه جنگیده‌اند اینها کسانی نبودند که گلوله ای داشته باشند و تسلیم دشمن شده باشند به جایی رسیده بودند که دیگر راهی وجود نداشته است. 

وی گفت: آزادگان عزیز با مقاومت و رشادت های مثال زدنی خود، دشمن را ذلیل کردند و مقاومت آنها قصه و افسانه نیست. لحظه اعلام آزادی اسرا نزدیک ظهر بود بلافاصله بچه ها وضو گرفته و به نماز و ذکر و مناجات پرداختند مامور عراقی پشت پنجره آسایشگاه آمد و گفت شما دیوانه اید! الان باید جشن و شادی کنید. که به او گفتم اینها فرزندان این آیه قرآن هستند که برای چیزی که از دست دادند غصه نمی خورند و اگر چیزی  بدست آوردند از خدا غافل نمی شوند البته از این که به آغوش وطن برگردیم خوشحالیم اما غافل از ذکر خدا نمی شویم.
دکتر جعفری خاطرنشان کرد: مامور صلیب سرخ می گفت من زندان های زیادی را در آسیا و افریقا رفتم در همه زندانها وضعیت بهداشت، تغذیه و وضعیت پوشاک به مراتب بهتر از شما است اما اکثرا دچار افسردگی و مریضی های روحی و مشکلات جدی جسمی هستند ولی شما شور و نشاط و هیجان خاصی دارید که علت آنرا نمی دانم که سید عزیز سفر کرده مرحوم ابوترابی به او گفت رمز آن اینجا است که  این بچه ها، فرزندان  مکتبی به نام اسلام و معلمی به نام حسین بن علی دارند. لذا با ایمان و اعتقاد راسخ خود امروز هم در هر جایگاهی که حضور دارند منشا خیر و برکات بزرگی هستند تا جایی که رهبر بزرگوار از آنها به عنوان الماس های درخشان و ذخایر بزرگ انقلاب یاد کردند.
وی که از آزادگان سرافراز کشورمان است در ادامه افزود: در دوره اسارت دعایی داشتم با این مضمون که خداوند به ما نعمت جمهوری اسلامی داد بعد ما را از آن دور کرد تا قدرش را بدانیم و بعد آزادی این بخش را اضافه کردم که سپس خدای متعال ما را برگرداند تا به آن قدری که از این نعمت شناخت پیداکردیم عمل کنیم.
دکتر جعفری تاکید کرد: آزادگان عزیز قطعاً بهتر از خیلی ها می دانند که میراث دار بزرگانی هستند جمهوری اسلامی آرمان و  آرزوی همه انبیا الهی بوده و فلسفه ارسال رسل  این بوده است که حکومت الهی برپا شود ما مدعی نیستیم که همه اهداف و آرمان های الهی را محقق کرده ایم بلکه مدعی هستیم که در این راستا و در این ریل حرکت می‌کنیم و می دانیم که آسیب‌های هم وجود دارد. این آسیب ها از دنیا زدگی تا عوامل نفوذی و دشمنانی که بدنبال صدمه به این شجره طیبه هستند را شامل می شود اما خداوند اراده کرده است که این حرکت به سامان و فرجام برسد البته همانطور که رهبر بزرگوار فرمودند امروز در عرصه جنگ اراده ها هستیم و در این جنگ قوم و ملتی پیروز می شود که با اراده تر باشد. 
جعفری خاطرنشان کرد: راه نارفته بسیار زیادی پیش روی داریم  و باید امانتداران خوبی برای شهیدان بزرگوارمان از شهدای انقلاب اسلامی تا شهدای حرم و مدافعانی که ثابت کردند نسل های آینده هم میراث دار و امانتدار گذشته‌ هستند.
معاون نظارت پارلمانی ریاست جمهوری بر لزوم حرکت در مسیر خدمت به مردم و رفع مشکلات تاکید کرد و گفت: یکی از ویژگی های رئیس جمهور محترم مسئولیت پذیری ایشان است و با دقت و پشتکار مشکلات مردم و کشور را پیگیری می کنند و در این مسیر  هرکدام از ما در هر بخشی که هستیم باید با روحیه مسئولیت پذیری و با پشتکار و توکل به خدا برای کمتر شدن آسیب ها و برطرف کردن مشکلات مردم و کشور تلاش کنیم.
اخبار برگزیده