اخبار برگزیده

دکتر حسینی در جمع صمیمی دانشجویان دانشگاه مازندران:  دانشجو باید ظلم‌ستیز، عدالتخواه ، حق طلب و آرمان گرا باشد

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دانشجو باید حق طلب، ظلم ستیز، آرمانگرا و عدالت خواه باشد، اظهار داشت: امروز دانشجویان با احساس مسئولیت می توانند در ارتقای سطح علمی کشور و غلبه بر  محدودیت هایی که دشمنان ایجاد کرده اند، نقش آفرینی کنند.


 دکتر سید محمد حسینی که به مناسبت روز دانشجو از طرف کانون دانشگاهیان استان مازندران به دانشگاه مازندران در بابلسر دعوت شده بود در جمع صمیمی دانشجویان با تبریک روز دانشجو گفت: ۶۹ سال پیش اتفاقی در این کشور برای مقابله با سیطره استکبار و استبداد داخلی رخ داد  و این روز مهم هنوز در خاطر ملت ایران زنده است.
دکتر حسینی خاطرنشان کرد: مدت زیادی از کودتای ۲۸ مرداد  ۳۲ نگذشته بود که حادثه ۱۶ آذر رخ داد و دانشجویان در اوج اختناق و خفقان که کسی اجازه اعتراض و سخن گفتن نداشت در مخالفت با سفر نیکسون و تلاش آمریکا برای سیطره در عرصه های  سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به پا خاستند و این روز به نماد اعتراض در مقابل دخالت و سلطه گری آمریکا تبدیل شده است.
معاون رئیس‌جمهور گفت: امروز عده‌ای با مغلطه و سفسطه تلاش می کنند چنین القا کنند که دشمنی آمریکا با ملت ایران به خاطر موضوع هسته ای، موشک، جبهه مقاومت و این قبیل مسایل است در حالی که ۶۹ سال قبل در حالی که چنین مسائلی مطرح نبود آمریکا به دشمنی با ملت ایران برخاست و با کودتا بدنبال ممانعت از ملی شدن نفت اقدام کرد لذا اینکه عده ای تصور می کنند اگر در مقابل آمریکا کوتاه آمده  و یا سازش و تسلیم شویم این دشمنی خاتمه خواهد یافت، موضوع بی اساسی است.
دکتر حسینی افزود: این که رهبر فرزانه انقلاب تاکید دارند که نسل جوان و دانشجو با تاریخ معاصر کشور آشنایی داشته باشند برای این است که دیگران نتوانند جای خادم و خائن، جلاد و شهید و عشق و نفرت را تغییر دهند.
معاون رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در حوادث اخیر تلاش کردند به پرچم کشور و هویت ملی و اصول ارزشهای اسلامی بی تفاوتی ایجاد کنند و در مقابل، دلبسته دیگرانی باشیم که در طول تاریخ به همه ملت ها ظلم کردند و تاریخ اقدامات آنان در دوران برده داری و استعمار را فراموش نکرده است و امروز نیز در قالب استعمار نو بگونه دیگری بشریت را تحت سیطره  خود قرار داده اند و اینکه با ملت ایران سر ستیز دارند برای این است که این ملت از ابتدا مستقل بوده و توانسته است، مستقل بماند و بدون اتکا به دیگران به پیشرفت برسد.
 دکتر حسینی با اشاره به سخنان یکی از دانشجویان در خصوص انتقاد از برخی مدیریت های پس از انقلاب اسلامی گفت: ما نیز به برخی از  مدیریت های لیبرال منش انتقاد داریم ولی نباید فراموش کرد که در دوران پس از انقلاب اقدامات و دستاوردهای ارزشمندی به دست آمده که با دوران رژیم گذشته قابل مقایسه نیست.
 معاون رئیس جمهور با اشاره به دستاوردهای برجسته علمی کشور اظهار داشت: امروز در عرصه جهانی با  آپارتاید علمی مواجه هستیم بنحوی که اجازه نمی دهند تحصیل و آموزش در برخی از علوم داده شود در چنین شرایطی، جوانان کشورمان به رغم همه تهدید و تحریم ها توانستند در تعدادی از علوم و فناوری های نو در مرز دانش حرکت کنند. 
دکتر حسینی گفت:  ۲۲۰ هزار شهید برای دفاع از تمامیت ارضی، استقلال و عزت ملت ایران تقدیم شده است و همه موظف هستیم از  آرمان های آنها صیانت کنیم و اگر ضعف و ایراد هایی وجود دارد جوانان باید وارد عمل شده و آن را برطرف کنند.
معاون رییس جمهور تاکید کرد:  دولت مردمی دولتی پاسخگو است و بدون واسطه و  تعصب شنوای نقدها و پیشنهادات  است  و اگر ایرادی هم وجود داشته باشد برای تصحیح آن اقدام می کند.
دکتر حسینی تقویت سواد رسانه ای را موضوعی ضروری دانست و گفت: دشمنان از شگرد ها و شیوه های تبلیغاتی و روانی مختلفی برای تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی استفاده می کند بعضاً مطالبی مطرح می‌کنند که هیچگونه پایه و اساسی ندارد و بر مبنای شایعه استوار است همچنان که در روزهای اخیر  مطالبی که به نام یک خبرگزاری در قالب «گفته می شود و شنیده شده» تهیه  می شده به منبع تحلیل و خبرسازی رسانه های خود تبدیل کردند و به واسطه آن به دنبال انحراف افکار عمومی هستند. معاون رئیس جمهور اظهارداشت: آیت الله رئیسی بیش از روسای جمهور گذشته به حضور در جمع مردم، جوانان و نخبگان تاکید دارد و به سایر مسئولین نیز  یادوری می‌کند که باید با نخبه ها و توده های مردم ارتباط نزدیک برقرار کنند 
دکتر حسینی در پاسخ به سخنان یکی از دانشجویان مبنی بر رسیدگی به مناطق محروم گفت: رفع مشکلات مناطق محروم و کم برخوردار در اولویت برنامه های دولت مردمی قرار دارد و دولت با جدیت آبادانی این مناطق و کاهش فاصله طبقاتی را پیگیری می‌کند.
معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس گفت: متاسفانه در هشت سال گذشته بسیاری از امور معطل مانده و اهتمام چندانی برای کار و خدمت به مردم وجود نداشت اما این دولت مصمم است کمبودهای گذشته را جبران کند و معتقدیم کشورمان از ذخایر و ظرفیت‌های فراوانی برخوردار است که با استفاده از آن می توان در بخش های مختلف تحول ایجاد کرد و زندگی مردم را بهبود بخشید.
 دکتر حسینی خاطرنشان کرد: دولت به دنبال حمایت از ایده‌ها و ابتکارات جوانان است تا آن را به محصول، کالا و ثروت تبدیل کند و ریل گذاری خوبی در این زمینه انجام شده است.
معاون رئیس‌جمهور لازمه مصون ماندن از فشارها و تحریم دشمنان را حرکت در مسیر علم و دانش توصیف کرد و گفت: پیشرفت علمی موجب اقتدار اقتصادی، سیاسی و تامین امنیت کشور می شود و امروز نیازمند تحول علمی در بخش های مختلف کشور هستیم همچنان که در عرصه های هوافضا دستاوردهای ارزشمندی داشتیم می توان در سایر حوزه ها نیز پیشرفت‌هایی به دست آورد.
 دکتر حسینی  در پاسخ به درخواست یکی از دانشجویان مبنی بر وجود امکانات و تجهیزات علمی در مناطق مختلف کشور و عدم تمرکز آن در تهران ، اظهارداشت: دولت مردمی در این خصوص به عدالت آموزشی تاکید دارد و ضروری است در همه استانها پارک های علم و فناوری و بنیاد نخبگان وجود داشته باشد تا نیازمندی جوانان و اندیشمندان کشور تامین شود و امروز همه دستگاه مکلف شدند که از ابتکارات علمی جوانان و دانشجویان حمایت کنند. دکتر حسینی گفت: در گذشته منافع برخی از مدیران در واردات بود و نمی خواستند پیشرفت و  خودکفایی حاصل شود و پیشرفت علمی و فناورانه را  مخالف منافع خود می دانستند.
 دکتر حسینی در پاسخ به سوالی در خصوص طرح شفافیت گفت: شفافیت در دستور کار دولت و مجلس قرار دارد و معتقدیم هرچقدر شفافیت در امور وجود داشته باشد انضباط حاکم شده و از سوء استفاده جلوگیری می شود و در هر عرصه ای که جنبه امنیتی وجود داشته باشد مانعی در شفافیت وجود ندارد.
 دکتر حسینی در خصوص عملکرد دولت در تحقق وعده رییس جمهور برای ساخت ۴ میلیون مسکن گفت: مهندس رستم قاسمی از پیشکسوتان دوره جبهه و جنگ بود و در قرارگاه سازندگی و وزارت نفت توفیقات فراوانی داشته است و در یکسال گذشته به رغم ابتلا به بیماری شبانه روز تلاش کرد و امروز نیروی جوان و با نشاطی وارد این عرصه شده که با توجه به تجربیاتی که دارد می‌تواند در این حوزه موفق باشد ضمن که در یک سال گذشته هم مقدمات لازم برای احداث مسکن فراهم شده است و امور مربوط به این موضوع در حال پیگیری است.
معاون رییس جمهور  درباره اشتغال جوانان و دانشجویان اظهار داشت: برای این منظور سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف نفت و گاز و صنایع و معادن بزرگ  با جدیت پیگیری می شود تا ضمن افزایش تولید، فرصت های شغلی فراوانی ایجاد شود. همچنین دولت اهتمام ویژه‌ای به راه اندازی کارخانجات و واحدهای تولیدی تعطیل شده و نیمه تعطیل دارد که فعال شدن آنها نیز در رفع بیکاری موثر است.
 دکتر حسینی گفت: در ۱۵ ماه گذشته اقدامات بزرگی در بخش های مختلف آغاز شده است و هیچ تردیدی در نتایج امیدبخش آن وجود ندارد البته دولت در حوزه اطلاع رسانی ضعفهایی دارد و در تبیین دستاوردها و موفقیت ها نیاز به بازنگری دارد.
  معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دولت مصمم است به جوانان میدان داده شود تا با انگیزه و روحیه تحول خواهی مشغول خدمت شوند و در کنار آن به استفاده از تجربه افراد پیشکسوت نیز تاکید دارد همچنان که در دولت مردمی شاهد ترکیبی از این دو گروه هستیم.
 دکتر حسینی در خصوص تیم اقتصادی دولت گفت: دولت در حوزه اقتصادی از ابتدا قرارگاه اقتصادی تشکیل داد و معاون اول مسئول تیم اقتصادی است البته ممکن است در حین مباحث اختلاف نظرهای وجود داشته باشد اما وقتی به تصمیم جمعی رسیدند همه از آن حمایت کرده و کمک می‌کنند تا اجرایی شود.
 معاون رئیس‌جمهور گفت: دولت تمام توان خود را به کار گرفته است تا وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم بهبود یابد و اقدام کسانی که چنین شرایطی را به وجود آورده و تورم ۶۰ درصدی را ایجاد کرده‌اند و پاسخگو هم نیستند را جبران کند و تحولی در زندگی مردم ایجاد نماید.
 دکتر حسینی گفت:  آیت الله رئیسی به عنوان سید محرومان همواره تاکید دارد که ضریب جینی و فاصله طبقاتی که در دوره گذشته بشدت  افزایش یافته بود،  کاهش یافته و در این حوزه توازن ایجاد شود.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد:  اگر دولت ناموفق بود و فعالیت های تاثیرگذاری نداشت اغتشاش هم انجام نمی‌شد این حوادث ایجاد شد تا در مسیر حرکت دولت توقف و کندی ایجاد کنند چرا که دشمنان از ایران مقتدر و پیشرفته ناراحت و عصبانی هستند.
در این مراسم که معاون سیاسی استانداری مازندران، فرماندار، نماینده مردم بابلسر در مجلس حضور داشتند، تعدادی از دانشجویان از جمله نماینده علمی دانشجویان،  دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی، فعال فرهنگی دانشگاه و دبیر انجمن اسلامی دانشجویان در سخنانی دغدغه ها و سوالات خود را در موضوعات توجه به تامین تجهیزات رشته های علوم کاربردی، حمایت از مخترعین،  اهمیت طرح شفافیت، تلاش برای تحقق وعده دولت در زمینه مسکن، توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی دانشجویان، صیانت از حجاب، رسیدگی به مناطق محروم، وضعیت عمران استان مازندران ، تیم اقتصادی دولت،  حمایت از طبقات پایین درآمدی جامعه و توجه به محیط زیست استان بیان کردند.
دکتر حسینی در ادامه برنامه های سفر در جلسه با اعضای کانون دانشگاهیان استان مازندران، کانون را به حضور فعال تر در عرصه جهاد تبیین و فعالیت های علمی، سیاسی و فرهنگی دانشگاه فراخواند.
اخبار برگزیده