معاونت نظارت و هماهنگی

یادداشت دکتر جعفری در پی حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (ع)

دکتر قاسم جعفری معاون نظارت و هماهنگی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری در  یادداشتی به حادثه تروریستی حرم شاهچراغ و شهادت جمعی از زائران حرم مطهر احمدبن موسی علیه السلام واکنش نشان داد.
1401/8/7 شنبه


««برای مهمانان شاه چراغ »»
در فصل خزان رهزن دهر غمواره ی برگ ریزان به پا کرد اما نه ، آنان به بهار زیارت رفتند . از قساوت توفان طعنه ها خوردند و به خاک افتادند ؛ یقین دارم در این فتادن کلید بهشت و گنج سعادت را یافتند پر پرواز گرفتند و تا آسمان ها ، تا بی کرانه ی ابدیت پریدند و در عرش خدا ماوا گزیدند . اینک شادمانه متنعم از حضرت قدسی خدای خویشند و به مصداق ( و یستبشرون باللذین لم یلحقوا بهم ) جاماندگان را صدا می زنند .
آری ما ملت شهادتیم ، ما ملت امام حسینیم ، هر روز زما سبو سبو برگیرند تا زود بخشکیم ؛  اما زهی اوهام که باطلیان و جنود شیطان در خیال خام می پرورانند ؛ ملت امام حسین ع دریای بی کرانه و اقیانوس پر پهنه و بی پایان است . زاینده و زندگی بخش و کوثر تمام ناشدنی است .
 راستی ! آنان که اهریمنانه به بهانه ای واهی ، چهل روز تمام در ملک و ملت آتش افروختند آنان که جاهلانه فریب خوردند و در اوج بی بصیرتی لشکر ابلیسیان را سواره و پیاده نظام شدند  اینک در رثای مظلوم کشتگان ، آن طفلکان در خون آغشته  که تنها جرم شان زیارت حرم شاه چراغ بود چرا حلقوم بسته اند و لام تا کام نمی گویند ؟! 
یقین داریم خون آن معصومان مظلومانه در خون خفته ،  آه و اشک بازماندگان از عمق جان برخاسته  و غم همچون کوه بر دل یک ملت نشسته به بار می نشیند خفتگان را نهیب بیداری می زند و نهال بصیرت را در اندرون حقیقت جویان می رویاند . ما طمانینه قلبی داریم که این خیل به خدا پیوسته حرم احمد بن موسی « شاهچراغ » ، چراغ راه ره جویان غافل و گم گشتگان بی حاصل می شوند تا صراط خدا و طریق معنا را برگزینند و حساب خود را از اخوان الشیاطین و کران و کورانی که به واسطه زشتی سیرت و اندیشه ، خداوند بر قلبشان مهر نهاده است جدا سازند . 
جنبش بد دهنان و فحاشان که اینک عامل اجرای نیات شوم دشمنان قسم خورده دین و ملت ، ناموس و وطن شده اند بدانند وعده انتقام صاحب هستی که در آستین امت رسول الله ص نهاده است از آمران و عاملان و پشتیبانان چنین جنایاتی نزدیک  ، سخت ، ندامت آفرین و عبرت آموز خواهد بود . { یَوۡمَ نَبۡطِشُ ٱلۡبَطۡشَةَ ٱلۡكُبۡرَىٰۤ إِنَّا مُنتَقِمُونَ (۱۶) [ الدخان: ۱۶]
ما وارثان ولایتیم ما منتظران شهادتیم ما بر عهد خویش راست قامتیم و در راه خوبی ها و استقرار کلمه حق و اهتزاز پرچم توحید بر عرصه گیتی سراسر اراده و همتیم . ما را ز چه می ترسانند ؟  ما در عمق خطر و بحر حادثه ها طالب خیر و حسن نیت  و فرشته سیرتیم  و در اندیشه صلاح و اصلاح ملک و ملتیم هر چند که در جنگ روایت ها از جنود شیطان با تمام عده و عده اش ، آماج توفان های افترا و تهمتیم . 
ما گروه متواصیان به حق و صبریم . ما در کارزار اندیشه ها با نسخه ی «جهاد تبیین » برای تاباندن خورشید حقیقت بر جان های طالب و ذهن های چ گرفتار در  پرده ظلمانی سیاه اندیشان ، شیران بیشه نبردیم . 
ما لشکریان امیدیم ما صاحب اندیشه های پاک و سپیدیم ما اهل وفاییم هر چند کرور کرور جفا دیدیم . ما اهل تولا و  تبراییم ما جانب خدا نگه داریم . ما مرزداران پیوسته بیداریم ما منتظران قدوم آن  چشم بیماریم ما پیروان احمدیم ما با خاندان محمدیم .
اللهم انا نرغب الیک فی دولة كريمة تعز بها الاسلام و أهله و تذل بها النفاق و أهله و تجعلنا فيها من الدعاة الي طاعتك و القادة ال سبيلك و ترزقنا بها كرامة الدنيا و الأخره . آمین ! 
قاسم جعفری، تهران ، ۱۴۰۱.۸.۵ .
اخبار برگزیده