اخبار برگزیده

دکتر حسینی در جمع دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس:دشمنان با برخی شعارها بدنبال ایجاد دیکتاتوری و تضعیف کشور هستند

دکتر حسینی : دانشگاه محیط علمی است و گفت و گو و تضارب آرا قابل قبول است و اگر منطق و استدلالی باشد، نیاز به شعار و غوغا نیست. وقتی شما در مقابل یک مسئول براحتی شعار می دهید، مشخص است در کشور آزادی وجود دارد.دکتر حسینی  با بیان اینکه احساس مسئولیت و دغدغه مندی دانشجویان باید در مسیر رفع مشکلات و ارائه راهکارهای عملی برای رفع مشکلات بینجامد، گفت: دشمنان با برخی شعارها بدنبال ایجاد دیکتاتوری و تضعیف کشور هستند و دانشجویان ضمن برائت از گروهک های تروریستی و تجزیه طلب مراقب باشند که تحت تاثیر شعارهای ریاکارانه آنان قرار نگیرند. 
دکتر سید محمد حسینی روز سه شنبه در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس با که با عنوان « جمهوری اسلامی؛ آزادی، حق اعتراض » با همت بسیج دانشجویی برگزار شده بود در ابتدای این نشست  در واکنش به اقدام  تعدادی از دانشجویان که  با سر دادن شعار «آزادی آزادی »مانع آغاز سخنرانی وی  شدند گفت: شعارهای شما را شنیدم و امروز آمده ام صحبت های شما را بشنوم. سر دادن شعار آزادی، آزادی برای جلوگیری از بیان و سخنان دیگران، عین دیکتاتوری است. دانشگاه محیط علمی است و گفت و گو و تضارب آرا قابل قبول است و اگر منطق و استدلالی باشد، نیاز به شعار و غوغا نیست. وقتی شما در مقابل یک مسئول براحتی شعار می دهید، مشخص است در کشور آزادی وجود دارد.
معاون رئیس جمهور ادامه داد: ما پذیرای اعتراض هستیم. آزادی از شعارهای اساسی انقلاب بوده است و دشمنان با برخی شعارها بدنبال ایجاد دیکتاتوری و تضعیف کشور هستند. اختناق و استبداد ستمشاهی با حمایت آمریکا در ایران برقرار بود. ما آن موقع جوان بودیم و آن وضعیت را دیدیم که چگونه هر اعتراضی را به شدت سرکوب می کردند. نظام اسلامی با تمام وجود به آزادی اعتقاد دارد و تنها حکومتی  هستیم که نظام را براساس رفراندوم انتخاب کرده ایم.
در این لحظه دانشجویان شعار دادند «دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست» که دکتر حسینی هم گفت: آمریکا از اغتشاشات حمایت کرده است. وقتی جان بولتون اعلام می کند مخالفان و اپوزسیون را به سلاح مسلح کردند آیا بیشتر از این باید معلوم شود چه کسانی دنبال ناامنی در کشور هستند. ۸ سال در جنگ از عراق حمایت کردند. منافقین که در کشور تریبون داشتند و اکنون از اعتراضات حمایت می کنند ، ۱۷ هزار نفر را ترور کردند اما آمریکا آنها را از لیست ترور خارج کرد و اکنون مورد حمایت آمریکا هستند. بررسی کنید که کومله و دموکرات که در سقز آدم می کشند چه کسانی هستند؟ ببینید ریگی چه جنایتی در سیستان انجام داد؟
معاون رئیس جمهور افزود : در این یکسال گذشته تجمعات زیادی در مقابل نهادهای دولتی و حکومتی انجام شد و در آن مطالبات صنف های مختلف مطرح گردید و دولت مطالبات آنان از جمله بازنشسته و فرهنگی را دنبال کردیم اما این روزها برخی افراد، مسلحانه نیروهای بسیج و انتظامی را به شهادت رساندند. همین ها در دادگاه، وکیل دارند. معنای آزادی هجمه به دیگران و حمله به تمامیت ارضی کشور نیست. آزادی خط قرمز دارد. ما کمک کردیم تا داعش شکست بخورد. سردار سلیمانی و همدانی و جوانانی مثل شما دانشجویان و حججی داعش را سرجایش خود نشاندند و با خشونت مقابله کردند.
معاون رییس جمهور تاکید کرد: قبول داریم که کاستی وجود دارد و در تلاش برای رفع آنها هستیم. رییس جمهور هم تاکید دارد، حرف‌ها شنیده شود. در مجلس هم حرف های زیادی زده می شود. در قانون اساسی رفراندوم پیش بینی شده، اما مگر می شود اصل نظام به رفراندم گذاشته شود؟ در هیچ جای دنیا چنین اجازه ای نمی دهند و رفراندوم برای اصلاح و تغییر موردی انجام می شود.
وی در واکنش به چند دانشجو که خواستار مطرح شدن سوالات‌شان شده بودند، گفت: من آماده ام و در اینجا هستم تا حرف های شما عزیزان را بشنوم اما اجازه بدهید همراه  با منطق و اخلاق مدار صحبت کنیم. برخی اتفاقات در دانشگاه و فحش‌های رکیک زیبنده دانشگاه نیست. کار ما این است که حرف شما را منتقل کنیم.
در ادامه این نشست، دانشجویان پشت تریبون رفته و سوالات خود را مطرح کردند.
دکتر حسینی در پاسخ به سوالی درباره آزادی پس از بیان گفت: کسی به دلیل گفت‌وگو و بیان نظراتش بازداشت نشده است ولی اگر کسی به امنیت مردم و کلانتری حمله کرد باید جوابگو باشد. قطعا اگر دستگیرشدگان جرمی مرتکب نشده باشند، آزاد می شوند، اما وقتی کسی را می کشند یا امنیت جامعه را بهم می ریزند، برخورد می شود. بنای نظام هم برخورد با رافت بوده و افراد زیادی آزاد شده‌اند، ولی با افراد مسلح برخورد می‌شود. اگر دانشجو هم تخلفی کرد، کمیته انظباطی باید برخورد کند. قبله آمال برخی غرب است. همه برخورد پلیس  فرانسه و آمریکا را  با جلیقه زردها و جنبش وال‌استریت بخاطر دارند. در اول انقلاب منافقین تریبون داشته و آزادانه فعالیت می کردند، ولی وقتی دست به اسلحه بردند با آنها برخورد شد. حق اعتراض وجود دارد اما اگر کسی اموال عمومی را تخریب کرد باید خسارت آن را هم بدهد.
وی در پاسخ به انتقاد دانشجویی از دستگیری تعدادی از دانشجویان بخاطر انتشار توییت و تضمین برای امنیت فرد سوال‌کننده پس از این جلسه گفت: مظلوم‌نمایی نکنید؛ آزادی بیان و پس از بیان وجود دارد، یکی از اساتید بدترین مطالب را درباره نظام اسلامی در فضای مجازی اعلام می‌کند و کسی هم به او کاری ندارد. اینها تهمت است. اینجا دانشگاه است و محل حرف و منطق است و باید با منطق صحبت کنیم و اگر ادعایی مطرح می کنید باید بتوانید آنرا ثابت کنید.
معاون رییس جمهور در پاسخ به دانشجویی که عنوان کرد حجاب اجباری در شرع وجود ندارد و چرا نظام با رفراندم نظر اکثریت مردم درباره حجاب اجباری را جویا نمی شود، گفت: رشته من فقه است و حاضرم در این موضوع با هم صحبت کنیم. هرکسی نباید بدون تخصص در این زمینه وارد شود. کسانی که مشکل  اغتشاش گران را در حجاب می دانند معلوم است شعارها را نشنیده اید، به صراحت اعلام کردند که  اصل نظام را هدف قرار گرفته اند و حجاب بهانه است.
در ادامه دانشجویی پشت تریبون رفت و بیان کرد که اهل سنندج است و خانواده اش انتظار دارند که او خوب درس بخواند اما چرا فکری برای رفع مشکلات اقتصادی جامعه و جوانان بویژه در کردستان نمی شود؟ که  دکتر حسینی در پاسخ گفت: قبل انقلاب به کردستان سفر کرده ام و شاهد فقر آنجا بوده ام. جمهوری اسلامی اقدامات مهمی در این مناطق انجام داده است و دولت سیزدهم نیز توجه ویژه ای به توسعه و رفع کمبودهای این منطقه دارد و طرح های بزرگ صنعتی در حال اجرا است.  
در ادامه جلسه چند نفر دیگر از دانشجویان پشت تریبون رفته و مشکلات و مطالبات خود را که عمدتا اقتصادی و معیشتی بود بیان کرده و خواستار پاسخ شفاف و صریح معاون رئیس جمهور شدند اما هنگامی که دکتر حسینی قصد داشت به سوالات مطرح شده پاسخ دهند آن عده از دانشجویان که شعار می دادند و خواستار پاسخ بودند،  سالن را ترک کردند و حسینی نیز گفت: معلوم شده که دوستان بدنبال شنیدن نیستند فقط می خواهند ، تهمت زده و شعار دهند و الان که باید بشنوند، سالن را ترک می کنند و تحمل شنیدن صدای مخالف را ندارید.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس  گفت: دولت مردمی تمام هم و غم خود را به کار بسته تا فاصله طبقاتی کم شده و رانت و فساد کاهش یابد. تلاش دولت برای خدمت به مردم است. من در این یکسال به ۱۴۵ شهرستان سفر کرده و مسایل مردم را لمس کرده‌ام. ما نگفتیم مدینه فاضله تشکیل شده، ولی به سمت حل مشکلات پیش می رویم. اغتشاشات هم به این دلیل است که تا در حرکت سازندگی در کشور توقف ایجاد کند. دشمن دنبال ایجاد برادرکشی است تا ایران را به سوریه تبدیل کنند.
دکتر حسینی تاکید کرد: تشکر می کنیم که دانشجویان از کومله و منافقین و اهوازیه برائت جستند  اما ضمن برائت از گروهک های تروریستی و تجزیه طلب باید مراقب باشید که تحت تاثیر شعارهای ریاکارانه آنان قرار نگیرند چرا که  آنها در حال موج‌سواری هستند. آیا عربستان با استفاده از شبکه اینترنشنال دنبال حقوق بشر در ایران است؟ ما در حال همکاری با همسایگان هستیم. با روسیه و چین تفاهم نامه همکاری امضا کرده‌ایم. قدرت از غرب در حال حرکت به شرق است. ما که نمی خواهیم تا ابد به اروپا و آمریکا التماس کنیم.
معاون رییس جمهور خاطرنشان کرد: ما با کمک دانشگاهیان پیشرفت های زیادی از جمله در زمینه لیزر، نانو، هوافضا ، کشتی سازی داشتیم. در دولت نهم خدمات زیادی انجام می شد، اما عده‌ای غائله۸۸  را ایجاد کردند و دشمن را به اعمال به اصطلاح تحریم های فلج کننده تشویق کردند. 
دکتر حسینی افزود: شما دانشجویان باید کمک کنید مشکلات کشور حل شود و احساس مسئولیت و دغدغه مندی دانشجویان باید در مسیر رفع مشکلات و ارائه راهکارهای عملی برای رفع مشکلات بینجامد و دولت از پیشنهادات شما استقبال می کند.
معاون رئیس جمهور گفت: رییس جمهور بی وقفه مشغول فعالیت بوده و دولت در خدمت مردم است. همکاران ما در دولت شهر به شهر و روستا به روستا می روند و مشکلات مردم را بررسی می کنند. ما شرایط کشور را گل و بلبل تحویل نگرفته‌ایم . در پایان دولت قبل حتی توان پرداخت حقوق کارکنان دولت را نداشتند اما داریم کار می کنیم تا مشکلات حل شود. در یک مورد فقط ۴۲ پروژه بزرگ اقتصادی در کشور شروع شده‌ است. برخی پروژه‌ها نیازمند سرمایه‌گذاراست اما در شرایط ناامن قطعا سرمایه‌گذار نمی‌آید پس برخی بدنبال ایجاد مشکل در این شرایط در کشور هستند. 
معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به تاکید آیت الله رئیسی بر اصلاح  رویه ها و رویکردهای غلط تصریح کرد: رییس جمهور اجازه نمی دهد فساد ایجاد شود در همین دولت، برخی مدیران دولتی برکنار شده‌اند و دولت در این زمینه با هیچ کس رودربایستی ندارد.
دکتر حسینی تاکید کرد: عربستان اعلام کرده که جنگ را به داخل ایران می کشاند لذا عوامل تروریستی از چند کشور منطقه جمع می شوند به شاهچراغ حمله تروریستی انجام می دهند. عده ای آموزش جنگ شهری و ن
افرمانی مدنی دیده اند و افراد مسلح ،لابلای جوانان می‌آیند و افراد را می کشند و پلیس مظلومانه آسیب می‌بیند. 
معاون رئیس جمهور درباره اقدامات پلیس‌نماها و امکان تکرار این اقدامات نیز گفت: در فضای فتنه‌گون و اغتشاش اتفاقاتی ممکن است رخ دهد اما باید مراقب بود، تلاش مسئولان این است که با کمترین آسیب مدیریت شود؛ البته پلیس بدون اسلحه در میدان حاضر شده و به دنبال جلوگیری از آسیب به مردم و اموال‌شان و اموال عمومی است. نهایت تحمل و خویشنداری انجام می شود تا جوانان هیجان زده متوجه پشت پرده حوادث شده و صف خود را از اغتشاشگران و دشمنان نظام جدا کنند.
دکتر حسینی گفت: اگر تظاهرات و اعتراض همراه با خشونت و تخریب نباشد کسی با آن کاری ندارد همچنان که  صدها تجمع در یکسال گذشته برگزار شده اما در حوادث اخیر برخی از همان اول با خشونت رفتار کردند. در همین اغتشاشات می خواستند به زور و تهدید بازار را تعطیل کنند.
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: دشمنان جرات حمله نظامی به ایران اسلامی  را ندارند و الان می خواهند ما را به جان هم بیندازند. اول انقلاب هم همین کارها را می‌کردند اما نظام اسلامی، شجره طیبه‌ای است که با این تندبادها آسیب نمی بیند.
دکتر حسینی خاطرنشان کرد: پس از فوت مرحوم مهسا امینی، همه مسئولان احساس تأسف کرده و رییس جمهور بلافاصله دستور پیگیری دادند، اما برخی سلبریتی‌ها علاوه بر وطن فروشی، صفحه خود را فروخته‌اند. شما ادبیات صفحه علی کریمی را با قبل این قضایا مقایسه کنید. در کردستان عراق و پاکستان در حال آموزش نظامی هستند. ضد انقلاب و سلطنت طلب برنامه ریزی کرده اند، اما موفق نمی شوند و این قضایا پایان می یابد. دولت در این شرایط کار خود را برای خدمت به مردم را با جدیت ادامه می دهد.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه  دانشگاه باید پیشقدم بحث، گفت‌وگو و ارائه راهکار باشد، گفت: شما دانشجویان هم علاوه بر کار علمی، کار سیاسی هم بکنید و تحلیل کرده و پشت قضایا را متوجه شوید. دشمن می خواهد ایران را ضعیف و تجزیه کند. ایران در صدسال گذشته در جنگ‌های مختلف سرزمین خود را از دست داد، اما اکنون ایران عزتمند و سربلند و حامی مظلومان دنیاست البته مشکل هم داریم. همه باید کمک کنند تا مشکلات حل شود.
اخبار برگزیده