اخبار برگزیده
.

دکتر حسینی در مراسم ۱۳ آبان اردبیل:

 ۱۳ آبان روز به یاد ماندنی و تاریخی در مسیر استقلال ملت ایران است

.
.


معاون امور مجلس رئیس جمهور ۱۳ آبان را روز بیادماندنی و تاریخی در مسیر سرافرازی و استقلال ملت ایران توصیف کرد و گفت: ملت ایران در این روز ماهیت استکباری آمریکا را رسوا کرد و فریاد آزادی و عزت سر داد.

 دکتر سیدمحمد حسینی روز جمعه در مراسم بزرگداشت ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار در اجتماع باشکوه مردم اردبیل در سخنانی با تشریح تحولات و حوادث مقطع تاریخی ۱۳ آبان،  منشاء  اصلی تمامی این حوادث را  آمریکا دانست و گفت: ملت بزرگ ایران طرف مقابل خود را برخی افراد فریب خورده که در خیابان‌ها فحاشی کرده و پشت تابلو اقوام شریف ایرانی پنهان شده ، نمی داند بلکه اینها عده ای بازی خورده هستند که نادانسته دستورالعمل صادر شده از استکبار را اجرا می کنند.
 معاون رییس‌جمهور افزود: استکبار جهانی حمله به روحانیت، بسیج و نیروهای نظامی و انتظامی و مردم بی گناه را دیکته می‌کند و این افراد آنها را پیاده می‌کنند.
دکتر حسینی با اشاره به بیانیه تبیینی وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در این بیانیه بخوبی  تبیین شده که این حوادث توسط سازمان‌های جاسوسی سیا، موساد، ام آی ۶ علیه ملت ما طراحی شده  و امروز همه دست به دست داده و جنگ احزاب علیه ملت ایران به راه انداخته‌اند.
دکتر حسینی گفت: همان‌طور که در زمان پیامبر گرامی اسلام، مشرکین، قریش و طوایف یهود ، منافقین و کسانی که در دل مردم دلهره ایجاد می‌کردند علیه مسلمانان دست به دست هم دادند تا اسلام را ریشه‌کن کنند و به‌زعم خود فاتحه اسلام را بخوانند حضرت علی(ع) به میدان آمده و اتفاقی رقم خورد که پیامبر گرامی اسلام فرمودند امروز تمام اسلام بر تمام کفر پیروز شد.
معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: البته ملت ایران هنوز وارد میدان مقابله جدی با اغتشاشگران نشده‌ و  نیروهای نظامی و انتظامی ما خویشتنداری کرده‌اند تا افرادی که در فضای مجازی دچار توهم شده‌اند به خود بیایند.
دکتر حسینی همچنین با اشاره به شرایط حاکم بر فضای مجازی اظهار داشت : دشمنان در فضای مجازی و شبکه‌های فارسی زبان هر شب نظام را ساقط می‌کنند. اردبیل هم در این فضای مجازی در فضای توهمی آنها یکی دو بار از دست نظام خارج شده و ادعا می‌کنند که تعدادشان زیاد است. شاهد بودیم که همه نیروهای معاند خارج از کشور را بسیج کردند و افرادی که حتی قیافه آنها ایرانی نبود را جمع کردند و در نهایت توانستند چند هزار نفر را در برلین جمع کنند. 
معاون رئیس جمهور خطاب به دشمنان ملت ایران تصریح کرد: امروز اقیانوس ملت ایران جنایت و خیانت شما را محکوم می‌کند، شما همه توان و ظرفیت خود را جمع کردید فکر کردید می‌توانید به درخت تناور جمهوری اسلامی که ریشه در اعماق زمین دارد را با این اقدامات صدمه وارد کنید اما بدانید که راه به جایی نخواهید برد. مردم  در صحنه هستند و  از مسئولان نظامی و انتظامی هم این مطالبه جدی را دارند که بعد از گذشت ۵۰ روز از آغاز اغتشاشات با آنها اتمام حجت کنند ، وقتی بایدن با صراحت از اغتشاشات در کشور حمایت می‌کند، دیگر جایی برای مماشات وجود ندارد.
دکتر حسینی با بیان اینکه معترضین همواره اعتراض خود را بیان می‌کنند و نظام اسلامی هم به این انتقادات و اعتراضات پاسخ می‌دهد، اظهار داشت: طی یک  سال گذشته شاهد تجمعات بازنشستگان ، معلمان و کارگران بودیم و مسئولان هم حرف آنها را می‌شنیدند و تلاش می‌کردند به این مطالبات و اعتراضات پاسخ دهند. آنها اموال مردم را تخریب نمی‌کردند، کسی کشته نمی‌شد و معترضین اسلحه نداشتند. آموزش جنگ ترکیبی هم ندیده بودند، اعتراض می‌کردند دولت هم تلاش می‌کرد به خواسته‌های بحق آنها عمل کند در همین مدت دولت با تمام وجود تلاش می کند به مشکلات رسیدگی شود.
دکتر حسینی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه جلب سرمایه در بخش‌های نفت و معادن اظهار داشت: در  این مدت ۴۲ پروژه بزرگ  در کشور آغاز شده و  ۵۳۰۰ پروژه بزرگ معدنی در مرحله مزایده است و به مرور واگذار می‌شود، همه اینها باعث افزایش تولید ، صادرات و افزایش درآمد کشور و در نهایت به بهبود وضعیت اقتصادی مردم می انجامد.
 معاون امور مجلس رئیس‌جمهور تاکید کرد: دشمن از این که می‌بیند دولت مردمی با تمام وجود در خدمت مردم و رفع مشکلات کشور حرکت می کند و با سیاست همسایگی مبادلات تجاری افزایش یافته است ، ناراحت و عصبانی است و آنرا بر نمی تابد.
دکتر حسینی خاطرنشان کرد: متاسفانه در هشت سال گذشته مشکلاتی در کشور ایجاد شد که در نتیجه آن سرمایه اجتماعی کاهش یافت و اعتماد مردم سلب شد اما در 14 ماه گذشته اقداماتی در دولت سیزدهم انجام شده است که برای مردم امید آفرین بوده است. رئیس جمهور برای خدمت به مردم شهر به شهر و  جلسه به جلسه می رود لذا دشمن وقتی می‌بیند که این اقدامات باعث
رضایت مردم شده، فاصله طبقاتی را کاهش داده و منجر به عدالت در جامعه شده است لذا با ایجاد آشوب بدنبال ایجاد توقف در این مسیر است.
معاون رییس جمهور  با اشاره به بیانات اخیر رهبر  معظم انقلاب گفت: ایشان فرمودند که قدرت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و حتی علمی از غرب به شرق منتقل می شود و دوران قدرت آمریکا به پایان رسیده و شاهد افول آن هستیم اما عده ای فقط می خواستند  به غرب وابسته باشیم و آنها هم مرتب نقض عهد کنند اما امروز می توانیم بر پایه عزت و احترام متقابل با همه کشورهای دنیا رابطه داشته باشیم.
 معاون امور مجلس ئیس جمهور ادامه داد: دشمن با هیاهوی تبلیغاتی و فضای مجازی نمی گذارد دستاوردهای دولت مردمی بدرستی به مردم منتقل شود و لازم است در حوزه جهاد تبیین و بیان اقدامات اساسی فعالتر باشیم.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه نظم  جهانی در حال تغییر است و آمریکا و غرب منشاء این تغییر را ایران می‌دانند، گفت: زمانی آمریکا به دنبال این بود که نقشه منطقه را بر اساس خواست و اراده خود تغییر دهد، وقتی نتوانستند داعش را خلق کردند و به جان ملت های مسلمان منطقه انداختند و در همه این اقدامات هدفشان هم ایران بود همچنانکه به مجلس شورای اسلامی، مرقد امام خمینی(ع)، و مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز حمله کردند و اگر باقی می‌ماندند جنایات بزرگتری هم مرتکب می شدند.
دکتر حسینی با اشاره به حادثه شاهچراغ و شهادت جمعی از هموطنان در اثر این حادثه تروریستی اظهارداشت: امروز  کومله، دموکرات، سلطنت طلب، پژاک دست بدست هم داده اند و داعش هم یکی از حلقه های دیگر این آشوب‌ها است.
معاون رییس جمهور خاطرنشان کرد:  ملت ایران قربانی ترور و تروریسم است و 17هزار نفر از مردم ما از شهیدان رجایی، باهنر و بهشتی، شهدای محراب تا مردم عادی در اقدامات ترروریستی به شهادت رسیدند.
 معاون رئیس جمهور  در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رویکرد ریاکارانه و استفاده ابزاری آمریکا و غرب از مفاهیمی چون حقوق بشر و حقوق زنان، اظهارداشت: اینگونه ادعاهای دروغین در حالی است که  ملتهای جهان با فهرست بلندی از شرارت های آمریکا علیه خودشان روبرو بوده اند. 
دکتر حسینی خاطرنشان کرد: همانطور که آیت الله رئیسی بارها تاکید کردند تحرکات ایذایی دشمنان، هرگز  دولت را از اهداف خود در خدمت به مردم  باز نخواهد داشت و امروز با همت مسئولین پروژه های بزرگی در سراسر کشور یکی پس از دیگری به ثمر می نشیند.
معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: همچنانکه در قرآن آمده است تا وقتی که مسلمانان، پیرو دین و مسلک کفار نشوند، آنان دست بردار نیستند لذا در مقابل خواست دشمنان ما هم باید مقاومت کنیم و در 44 سال گذشته  نشان دادیم که اهل ایستادکی هستیم و توانستیم روحیه مقاومت را بین ملت های مستقل جهان تسری دهیم.
معاون رییس‌جمهور گفت: دشمنان در حوادث اخیر همه تجربیات خود در کودتاهای مخملین و انقلاب های رنگین به کار گرفتند اما هرگز موفق نخواهند شد چرا که ما ملت امام حسین هستیم و مردم  همیشه در صحنه هستند و مسئولین هم تلاش می‌کنند در روند خدمات رسانی به مردم کمترین توقفی ایجاد نشود.
.
اخبار برگزیده