اخبار برگزیده

دکتر حسینی در جمع اعضای کانون دانشگاهیان استان اردبیل:اساتید و دانشگاهیان می توانند نقشه های دشمنان را خنثی کنند

 
دکتر حسینی با بیان اینکه دانشگاهیان به عنوان گروه مرجع و مورد احترام مردم مسئولیت سنگینی در هدایت جامعه  دارند، گفت: از اعضای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و همه اساتید و روسای دانشگاه ها انتظار می رود حضور فعال و موثری در حوزه های مختلف داشته و با فعالیت های ایجابی اجازه ندهند از احساسات جوانان و دانشجویان سوء استفاده شود.
 دکتر سید محمد حسینی در نشست هم اندیشی اعضای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه اعضای این کانون در انتخابات ریاست جمهوری سنگ تمام گذاشته و نقش بی بدیلی در این دور از انتخابات داشتند، اظهار داشت: کانون دانشگاهیان در ایجاد انگیزه برای حضور و مشارکت در انتخابات و نیز انتخاب فرد اصلح نقش مهمی ایفا کردند و امروز نیز در مسیر تحقق شعارهای دولت باید با همان روحیه در صحنه های مختلف حضور داشته باشند.
معاون رئیس جمهور گفت: اگرچه دولت سیزدهم در شرایط خوبی تحویل نگرفته نشد و در بخش های گوناگون با مشکلات و کمبودهای گسترده‌ای مواجه بودیم اما دولت بدون وقت و با روحیه جهادی در تلاش است تا ضمن مدیریت مسائل جاری کشور، پروژه های عمرانی و نیمه تمام را تکمیل کرده و در اختیار مردم قرار دهد و در یک سال گذشته بیش از ۲ هزار واحد تعطیل و یا نیمه تعطیل راه اندازی شده است و دولت همه تلاش خود را به کار گرفته تا درآمدهای کشور افزایش یابد.
 دکتر حسینی حضور و فعالیت نخبگان و اساتید دانشگاه در کمک به دولت را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: باید در کنار هم و دست در دست یکدیگر اقداماتی در زمینه های مختلف انجام دهیم که مایه مباهات باشد.
  دکتر حسینی ضرورت حضور نیروهای انقلابی و جهادی در عرصه های مختلف مدیریتی را مورد تاکید قرار داد و گفت: نیروهای انقلابی هر کجا سر کار بودند منشا تحول شده و در گره گشایی از مشکلات مردم توفیقات خوبی داشته اند.
دکتر حسینی با بیان اینکه دشمن با جنگ ترکیبی و برانداختن سونامی رسانه‌ای سعی دارند نقاط قوت دولت مردمی را تیره و تار نشان دهند گفت: امروز با طراحی حساب شده، آموزش جنگ شهری و تقسیم کار بین گروهک های ضد انقلاب و تروریستی قصد دارند با توسل به خشونت حداکثری مردم را تحت فشار قرار دارند لذا انتظار می‌رود اعضای کانون دانشگاهیان در سراسر کشور با فعالیتهای ایجابی وارد عرصه شده و توطئه های دشمنان را خنثی کنند.
 معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دولت در صحنه رفع مشکلات مردم بی وقفه در تلاش است، اظهار داشت: ظرفیت‌های فراوانی در سراسر کشور وجود دارد و دولت مصمم است منابع ثروت را شناسایی و در مسیر گره گشایی از مشکلات و ایجاد شرایط مناسب در زندگی مردم فعال کند و در این راستا طی یک سال گذشته اقدامات همه ‌جانبه‌ای از جمله تقویت روابط و افزایش حجم و سطح روابط با کشورهای همسایه و منطقه انجام شده است.
دکتر حسینی خاطرنشان کرد: اینکه دولت اکنون در وسط سال، قصد افزایش حقوق‌ها از پنج تا ۲۰ درصد را دارد، نشان می‌دهد که دولت هر جا بتواند، کمک می‌کند تا مشکلات مردم کمتر شود.
دکتر حسینی تصریح کرد: دشمن با ایجاد آشوب و اغتشاش تلاش می‌کند تا تمرکز اصلی دولت را از خدمت به مردم منحرف و در این مسیر توقف ایجاد کند اما دولت مردمی در مقابل در روند فعالیت ها و خدمت رسانی خود شتاب ایجاد کرده است و در همه حوزه ها حضور فعالی دارد.
 دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی اساتید را به فعال بودن در حوزه جهاد تبیین فراخوان و گفت: البته باید توجه داشت که جهاد تبیین فقط سخنرانی نیست بلکه باید با حضور میدانی در بین مردم و دانشجویان و جوانان به ابهام  و شبهات آنان پاسخ داده و گره‌های ذهنی جوانان را باز کرد و در مقابل دشمنان را که از نقاط ضعف فراوانی برخوردار هستند به چالش کشید.
معاون رئیس جمهور گفت: در حوادث اخیر، رژیم صهیونیستی، ارتجاع عرب و برخی از کشورهای اروپایی مشارکت دارند اما سر منشاء اصلی آن آمریکا است و بایدن با صراحت اعلام کرد که روی اغتشاش در ایران متمرکز شده است لذا وظیفه داریم بیش از گذشته در عرصه تبیین و روشنگری فعالیت کنیم.
 دکتر حسینی استفاده از نیروهای انقلابی و دلسوز در عرصه های مدیریت کشور را حائز اهمیت دانست و گفت: کسانی که از روحیه تحول خواهی و جهادی برخوردار نیستند باید جای خود را به نیروهای با انگیزه و دارای روحیه جهادی بدهند.
 دکتر حسینی گفت: کانون دانشگاهیان ایران اسلامی به عنوان یک تشکل فراگیر، خود را در کنار دولت می داند و برای کمک به بهبود شرایط راهکارهای علمی و تخصصی ارائه داده و مصمم است به دولت کمک کند همچنین مطالبات دانشگاهیان را  نیز از دولت پیگیری می کند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به آغاز تدوین بودجه ۱۴۰۲ و نیز برنامه هفتم توسعه، گفت: دانشگاه و اساتید
 می توانند پیشنهادات و نظرات خود را در حوزه های تخصصی خود برای جامعیت هر چه بیشتر این برنامه ها را به دولت ارائه دهند و قطعاً دولت نیز از این پیشنهادات استقبال خواهد کرد.
 دکتر حسینی گفت: اساتید و دانشگاهیان در کنار مباحث علمی ضرورت دارد مسائل فرهنگی را مورد توجه ویژه قرار داده و غفلت هایی که در این حوزه انجام شده را شناسایی و رفع کنند و با آگاهی‌بخشی و بصیرت افزایی ترفندهای دشمنان در فریب افکار عمومی را خنثی سازند.
معاون رییس جمهور افزود: همه ما دانشگاهیان در قبال مسائل فرهنگی کشور مسئولیت داریم و باید بدانیم که گاهی اوقات سخنان یک استاد و دانشگاهی، مسیر زندگی یک جوان را تغییر می‌دهد و در آن تحول ایجاد می‌کند.
 دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با اشاره به اهمیت جلب رضایت و اعتماد مردم و تلاش دولت در این زمینه اظهار داشت: دولت با ایجاد رونق اقتصادی، افزایش ثروت کشور و ایجاد تحول در زندگی مردم تصمیم دارد سرمایه اجتماعی نظام را بیش از گذشته احیا کند و در این صورت بدون تردید مردم نیز در حوزه‌های مختلف احساس مسئولیت بیشتری داشته و با انگیزه و روحیه بالایی در پیشرفت و آبادانی کشور مشارکت خواهند داشت.
 در این مراسم تعدادی از اعضای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی استان اردبیل در سخنان جداگانه ای دیدگاه ها و پیشنهادات خود را برای فعال بودن هر چه بیشتر کانون در عرصه های سیاسی و فرهنگی بیان کردند.
 استاندار اردبیل نیز در سخنانی با اشاره به جایگاه کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در سطح دانشگاه های کشور: گفت: کانون دانشگاهیان یک تشکل مهم و جریان‌ساز در کشور است و می تواند در اصلاح فرآیندها و ساختارها در راستای توسعه و تعالی کشور موثر باشد.
اخبار برگزیده