*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
معاون پارلمانی رئیس جمهور: اساس تدوین و تصویب قوانین در کشور تمرگزگرایی است معاون پارلمانی رییس جمهوری با اشاره به اینکه افزایش اختیارات استانداران و مدیران کل کار آسانی نیست، گفت: قوانین و مقررات کشور با رویکرد تمرگزگرایی تهیه و تدوین شده‌اند. دکترحسینعلی امیری شامگاه چهارشنبه در بدو ورود به خوزستان ، در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در اهواز، در پاسخ به سوالی درباره واگذاری اختیارات بیشتر به استانداران از سوی دولت، بیان کرد: موضوع تمرکززدایی و تفویض اختیارات بیشتر به استانداران و مدیران استانی دارای سابقه پنج تا ۶ ساله در دولت تدبیر و امید است.
وی ادامه داد: در دوره‌ای که قائم مقام وزارت کشور بودم، این موضوع مطرح شد و در رابطه با آن کارگروه‌هایی با حضور استانداران تشکیل شد تا بررسی‌هایی در این خصوص انجام بگیرد.
معاون پارلمانی رییس جمهوری افزود: این بررسی‌ها برای واگذاری اختیاراتی بود که قابل تفویض به استانداران هستند.
وی هدف از این بررسی را تسریع بیشتر در انجام امورات بیان کرد و گفت: بخشی از اختیارات تفویض شد، اما باید توجه داشت که نظام اداری، قوانین و مقررات کشور اساسا با رویکرد تمرگزگرایی تهیه، تدوین و تصویب شده‌اند تا  در این راستا و بر اساس قانون اساسی، وزار پاسخگوی مجلس شورای اسلامی باشند.
امیری ادامه داد: با این وجود برخی از قوانین و مقررات نیاز به اصلاح دارند تا آن فردی که مجری است، مسوول هم باشد.
معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت:نمی‌شود فردی اختیار داشته باشد و اعمال مدیریت اجرایی کند اما فرد دیگری پاسخگوی اقدامات صورت گرفته باشد.
وی اضافه کرد: از این جهت با تنگناها و محدودیت‌های قانونی روبه‌رو هستیم که بخشی از آن به راحتی و با سرعت قابل تفویض نیست؛ به همین دلیل قوانین و مقررات نیاز به اصلاح دارند.
امیری، با بیان اینکه بخش‌های قابل توجهی از اختیارات به استانداران واگذار شده‌ گفت: از زمان تفویض اختیارات، انجام امور با سرعت بیشتری انجام می‌شود.
وی از جمله اختیارات واگذار شده به استانداران را انجام تصمیم‌گیری‌ محلی و فوری در ارتباط با صدور برخی مجوزها و فرآیندها اداری بیان کرد.
بر اساس این گزارش، رییس مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه هفته جاری در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه خوزستان از دولت خواست تا نسبت به افزایش اختیارات استانداران به منظور تسریع در انجام امور و با حفظ چارچوب مصالح ملی، اقدام کند.
امیری برای بهره‌برداری از چند طرح مهم در خوزستان و نیز شرکت در یادواره شهدای دشت‌آزادگان به خوزستان سفر کرده است.
 
امتیاز دهی