*سال رونق تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور: نخستین پایانه گل شاخه بریده در جنوب شرق کشور به بهره‌برداری رسید نخستین پایانه گل شاخه بریده در جنوب شرق کشور امروز (شنبه) در مجتمع گلخانه‌ای علی‌آباد شهرستان زرند با حضور دکتر حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید. به گزارش ایرنا، با ایجاد سامانه تولید و توزیع انواع گل شاخه بریده در شهرستان زرند گل‌های تولیدی منطقه جمع‌آوری و در سراسر کشور توزیع و بخشی از آن صادر می‌شود.
همچنین در این پایانه گل‌هایی که در منطقه تولید نمی‌شود از سراسر نقاط وارد و بین گل‌فروشی‌های منطقه توزیع می‌شود.
از محاسن وجود این پایانه می‌توان به حذف واسطه‌ها، ایجاد ارزش افزوده با بسته‌بندی و برندسازی، کاهش قیمت محصولات تولیدی و امکان تامین نیاز گلفروشی‌های داخل استان و منطقه و همچنین صادرات اشاره کرد.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: مردم شهرستان زرند مردمانی شریف مومن پرتلاش و با احساس مسئولیت هستند.
حسینعلی امیری مجموعه تولیدی گلخانه گل رز را مجموعه‌ای با مدیریت صحیح آب، تولید محصول صادراتی و ارز آور توصیف کرد و گفت: در این شهرستان همت‌ها برای توجه به داشته های داخلی و اقتصاد مقاومتی است.
رییس جهاد کشاورزی استان کرمان در آیین افتتاح این پایانه گفت: ۲ هزار و ۶۵۰ هکتار گلخانه در کرمان وجود دارد که ۲۵۰ هکتار آن در شمال این استان واقع شده است.
عباس سعیدی افزود: از این ۲۵۰ هکتار ۱۵ هکتار آن گل شاخه بریده با تولید ۱۵ میلیون شاخه، ۲۰ هکتار تولید گل آپارتمانی و مابقی آن زیرکشت سبزی و صیفی است که سالانه ۴۵ هزار تن سبزی و صیفی در این گلخانه‌ها تولید می‌شود.
وی تصریح کرد: پایانه ایجاد شده در مجتمع گلخانه‌ای علی‌آباد زرند با هزینه ۱۷ میلیارد ریال که ۱۰ میلیارد آن از محل تسهیلات اشتغال‌زایی بوده ایجاد شده و در حال حاضر سالانه می‌تواند ۱۲ میلیون شاخه گل را بسته بندی کند و تا ۳۰ میلیون شاخه گل قابل افزایش است.
 
امتیاز دهی