*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
1
درجریان بازدید معاون پارلمانی رئیس جمهور از خبرگزاری برنا مطرح شد : دکتر امیری : دولت بسترهای لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه را آماده کرده است به گزارش خبرنگار روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، صبح امروز دکتر حسینعلی امیری از خبرگزاری برنا بازدید کرد. معاون پارلمانی رئیس جمهور طی نشستی که در جریان این بازدید با مدیرمسئول سردبیر , نویسندگان, خبرنکاران و اعضای هیات تحریریه این خبرگزاری داشت , ضمن اشاره به تحریم های بیرحمانه و بی سابقه علیه کشورمان، اهمیت انتخابات امسال را بسیار خواند و تصریح کرد: دولت در انتخابات یک مجری بی طرف است. 
وی گفت : انتخابات سه رکن دارد که رکن اول آن مردم هستند، رکن دوم , دستگاه ناظر یعنی شورای نگهبان است و رکن سوم انتخابات دولت است که اجرای انتخابات را برعهده دارد تا بستر لازم را برای برگزاری پر شور با مشارکت حداکثری مردم ایجاد کند. 
وی افزود :  با توجه به گزارشی که وزیر کشور در این باره ارائه داد شکر خدا بسترهای لازم برای انتخابات ایجاد شده است.  
امیری تصریح کرد: آنچه برای دولت مهم است مشارکت حداکثری همه و ایجاد امکان حق انتخاب برای تمام افرادی که عنوان شهروند را دارند می باشد

معاون پارلمانی ریاست جمهوری با اشاره به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر مشارکت همگانی، تاکید کرد: ایجاد بستر برای حضور همه سلیقه های سیاسی در انتخابات، تعامل دولت با شورای نگهبان، ایجاد بسترهای نرم‌افزاری و سخت افزاری ازجمله اقداماتی است که دولت در این راستا انجام داده است.

وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین یکی از بزرگترین و بی نظیرترین اجتماعاتی است که در دنیا برگزار می شود، تاکید کرد: راهپیمایی اربعین به صورت خودجوش از سوی خود مردم انجام می شود. در اینجا وظیفه دولت ایجاد زیرساخت های لازم و امکانات و تجهیزات مورد نیاز است. رییس جمهور در این باره دستور ایجاد تمام امکانات را داده اند تا مردم در مضیقه و سختی نباشند؛ و طی بازدیدی که در ایام اربعین شخصا از مرزها داشتم از نزدیک شاهد بودم که تمام دستگاه های ذیربط با تمام شور و عشق انجام وظیفه می کردند. 
وی تاکید کرد : نظرسنجی ها هم حاکی از  رضایت زوار هستند و در این میان کسی به دنبال مصادره جریان اربعین به نفع دولت نیست؛ دولت از اینکه توانسته شرایط لازم را برای عبور زائران داخلی و خارجی از مرزهای کشور فراهم آورد، خوشحال است. باید از مردم شریف عراق هم تشکر کرد. چرا که در این ایام شاهد بودم که حتی منزل شخصی استاندار نجف در کشور عراق در اختیار زوار سیدالشهدا (ع) قرار داشته است. 

امیری در پاسخ به سئوال خبرنکار برنا در رابطه با فضای مجلس برای مطرح کردن رفراندوم از سوی رئیس جمهور در مجلس  اظهار کرد: طرح موضوع رفراندم از سوی آقای روحانی به این دلیل است که برای هر چیزی در قانون اساسی راهکاری وجود دارد. 
وی افزود : ما از جهت حقوقی رفراندوم را یک قانونگذاری می دانیم و نمایندگان با وکالت از سوی مردم، در مجلس قانونگذاری می کنند. گاهی هم قوانین از سوی خود مردم ایجاد می شود. هدف رییس جمهور از بیان رفراندم این بوده است که بگوید در قانون اساسی هیچ بن بستی وجود ندارد. 
وی در عین حال تاکید کرد : اگر بنا باشد رفراندومی در مجلس انجام شود, باید مسیر مشخص خود را طی کند و تاکنون مصداقی از سوی رئیس جمهور برای رفراندوم مطرح نشده است.


وی درخصوص بحث نمایندگان درخصوص گزارش دولت به مجلس‌ افزود: در قانون آیین نامه داخلی مجلس حکمی آمده که رئیس جمهور و وزرا گزارشهای عملکردشان را به مجلس ارائه دهند. بر اساس این قانون، حق اظهار نظر به نماینده دولت داده نمی شود که از جهت حقوقی ایراد دارد، نماینده دولت باید در همه قوانین اظهار نظر کند و نبود این امکان یک نقص حقوقی است. در حال حاضر قانون آیین نامه داخلی مجلس را اصلاح کردند و طبق اصلاحات جدید بنا شد رئیس جمهور و وزرا گزارش دهند.  اما آقای روحانی استدلال هایی را که با قانون اساسی مجلس در تعارض است به رهبری ارائه دادند که به شورای عالی حل اختلاف قوا ارجاع داده شد و در نتیجه گیری نهایی , حق را به رئیس جمهور دادند.

وی در ادامه درخصوص وزارت بازرگانی افزود: در برخی خبرگزاری ها عنوان شد که شورای نگهبان تشکیل وزارت بازرگانی را  رد کرده است، چنین چیزی نیست , بلکه شورای نگهبان این موضوع را  به وزارتخانه های ذیربط ارجاع داده است. 

انتهای پیام/
 
امتیاز دهی