*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
سایر اخبار.
1
معاون پارلمانی رییس جمهور: توجه به سازمان‌های مردم‌نهاد سیاست راهبردی دولت است معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: توجه به سازمان‌های مردم‌نهاد و تقویت و توسعه آن‌ها، یک اصل مهم، حیاتی و سیاست راهبردی دولت است. حسینعلی امیری روز شنبه در نشست با فعالان سازمان های مردم نهاد استان زنجان افزود: از آنجا که دولت تدبیر و امید به تدبیر، تعامل، تعقل و اداره کشور بر اساس عقلانیت اعتقاد دارد، از این رو توجه به سازمان های مردم نهاد برای دولت مهم است.
وی اظهار داشت: اکنون بر اساس نظر کارشناسان، قرنی است که در آن دولت ها با بخش خصوصی و با گروه های اجتماعی همچون سازمان های مردم نهاد اداره می شود، امروز جای دولت در اداره جوامع صرفا منحصر به موضوعات حاکمیتی و نظارتی است و مردم، بخش خصوصی و گروه های اجتماعی هستند که باید جامعه را اداره کنند و به تجربه هم ثابت شده که چنین رویکردی، کم هزینه تر و کاراتر است.
امیری به رشد قابل توجه سازمان های مردم نهاد در سال های فعالیت دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: به طور مثال در استان زنجان شمار سازمان ها و تشکل های مردم نهاد نسبت به سال ۹۲، حدود ۱۲۵ درصد افزایش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه های دولتی و حاکمیتی وظیفه دارند در جهت حل مسائل مربوط به سازمان های مردم نهاد تلاش کنند.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری با بیان اینکه در آموزه های دینی و اسلامی به تعاون و همکاری در کارهای خیر تاکید شده است، افزود: بسیاری از فضیلت های انسانی در اجتماع ظهور و بروز پیدا می کند.
وی ادامه داد: یکی از مسیرهایی که انسان را به سمت انسان کامل هدایت می کند، حس انسان دوستی، خدمت رسانی به هم نوع و احساس مسئولیت به دیگر افراد است از همین رو اگر فعالیت در تشکل های مردم نهاد با قصد قربت انجام پذیرد، چنین فعالیتی به مثابه عبادت محسوب می شود.
امیری با بیان اینکه ویژگی هایی همچون غیردولتی بودن و داوطلبانه بودن، به کار سازمان ها و تشکل های مردم نهاد، ارزش داده است، گفت: در حادثه سیل ابتدای امسال، حدود ۳۵۰ تشکل مردمی در خدمت رسانی به سیل زدگان فعال بودند و صحنه های زیبایی در این عرصه آفریدند.
وی ادامه داد: اکنون تشکل ها و سازمان های مردم نهادی در کشور فعال هستند که در مناطق دور افتاده در عرصه خدمت رسانی کارهای فوق العاده ای انجام می دهند.
گفتنی است در این نشست برخی از مدیران تشکل ها و سازمان های مردم نهاد استان زنجان به بیان مسائل و چالش های موجود در حوزه فعالیت سمن ها پرداختند.
فقدان قانون جامع پیرامون فعالیت سازمان های مردم نهاد، نبود حمایت های لازم از تشکل های غیر دولتی و درخواست پیگیری معافیت از پرداخت بیمه سهم کارفرما برای سمن ها، از جمله موضوعات مطرح شده از سوی فعالان تشکل ها و سازمان های مردم نهاد بود.  
 
امتیاز دهی
 
 

...