*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
سایر اخبار.
1
معاون پارلمانی رییس جمهور: روند رسیدگی به بودجه 99 بدون هیچ کم و کاستی معاون پارلمانی رئیس جمهور در نشست شورای معاونین پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی ضمن اشاره به تسریع روند رسیدگی به بودجه 99، از معرفی وزیر جهادکشاورزی پس از برگزاری انتخابات اسفند ماه سال جاری خبر داد. معاون پارلمانی رییس جمهور افزود:  نشست قبلی شورای معاونین در خصوص تقدیم لایحه بودجه بود که پیشنهادات خوبی در این زمینه مطرح و همه آنها به رئیس جمهور انتقال داده شد. گزارش‌هایی که نیاز به کارشناسی داشت به مجرب‌ترین بخش دولت واگذار شد. در بحث بودجه هم بسیاری از پیشنهادات مهم بود و می‌توانیم بگوییم که یکی از بهترین جلسات حضور رئیس جمهور در مجلس آن هم در شرایط ویژه  پس از حوادث آبان 98 بود.
دکتر امیری کاهش مراجعات دستگاه‌های اجرایی به کمیسیون تلفیق و نمایندگان در این دوره را مناسب توصیف کرد و گفت: با توجه به محدودیت زمان و با توجه به جدول زمان بندی مجلس درباره انتخابات معرفی وزیر جهاد  نیاز به همکاری همه عزیزان دارد که در این رابطه هم جلسه ای برگزار خواهد شد.
او درخصوص تشکیل وزارت بازرگانی هم اظهار کرد: تشکیل وزارت بازرگانی به دلیل اهمیتی که دارد، کماکان در دستور کار قراد دارد .
معاون پارلمانی رئیس جمهور  پاسخگویی به مکاتبات نمایندگان محترم را  بسیار مهم دانست و تاکید کرد: قطعا بسیاری از این مکاتبات امکان اجابت ندارد اما ، حتما به مکاتبات پاسخ دهید.
او درباره انتخابات مجلس هم که در تاریخ دوم اسفند ماه برگزار می‌شود بیان کرد تاکید دولت بر مشارکت همه سلائق و  گرایش هاست به نحوی که همه سلایق هم شرکت حداکثری داشته باشند  وهم نامزد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور اشاره ای هم به تاکید رئیس جمهور به اعضای دولت مبنی بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان گفت: در بازدیدی که تیم معاونت پارلمانی اخیرا از  کارخانه آزادی و نوآوری  انجام داد مشاهده شد که جوان‌های با استعداد، علاقه‌مند و بسیار باهوش در زمینه‌های مختلفی مانند تسهیل خدمات، کنترل ترافیک، افزایش تولید و اقدامات ارزشمند دیگر فعالیت دارند که در جریان این بازدید متوجه شدیم که این شرکت‌ها مشکلات و موانع خود را دارند و توصیه رئیس جمهور در این رابطه برطرف کردن موانع است.
اگر به این استعدادها در کشور توجه نشود، ممکن است که این سرمایه‌های مهم و باارزش را از دست بدهیم و لذا همکاران محترم بر حل مشکلات آنها توجه جدی داشته باشند.
دکتر امیری ضمن معرفی آقایان اوحدی و درگاهی، دونفر از معاونین جدید پارلمانی وزارتخانه های آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی و از خدمات آقای عسگری معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش و جوادی معاون پیشین جهاد کشاورزی تقدیر کرد.
در این جلسه معاونین و مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بحث پیرامون ارتقا و توسعه شاخص های سلامت از جمله بهره برداری ۴۰ هزار تخت تا پایان دولت دوزادهم، توسعه مراکز زایمان که منجر به کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان شده است، افزایش توسعه بخش های اورژانس، توسعه مراکز ارائه خدمات سرپایی( ۲۵۰ مرکز و کلینیک در این زمینه تا پایان دولت به بهره برداری خواهد رسید)، توسعه مراکز مربوط به بیماران صعب العلاج پرداختند. 
قابل ذکر است در تمام این موارد توجه ویژه به مناطق محروم بوده است. در این جلسه معاون پارلمانی سازمان برنامه و بودجه مباحثی درخصوص لایحه بودجه‌‌ ۹۹ بررسی هایی انجام شده در کمیسیون تلفیق و غیره ارائه داد.
 
انتهای پیام/

 
 
امتیاز دهی
 
 

...