*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
سایر اخبار.
1
دکتر امیری : دولت با کلیات طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی موافقت کرد طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در جلسه ی 98/6/10 هیات وزیران مطرح و مشروط به الحاق یک تبصره، با طرح مذکور موافقت شد و وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان نماینده دولت در این زمینه تعیین گردید. به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس رئیس جمهور، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور با اعلام این مطلب گفت: این طرح با هدف توسعه فضای اقتصادی و ضرورت بهره گیری از ظرفیت مناطق اقتصادی در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی تدوین گردیده است.
امیری افزود : با تصویب هیات وزیران هزینه های مربوط به استقرار و ارائه خدمات گمرکی در این مناطق به نرخی که به تصویب هیات وزیران می رسد توسط دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد از درآمدهای مناطق مذکور اخذ و به ردیف درآمدی که در قوانین بودجه سالانه تعیین می شود واریز می گردد.
وی همچنین فهرست 90 منطقه ویژه اقتصادی که در این طرح پیش بین شده در 26 استان کشور ایجاد شود را به این شرح اعلام نمود: بر اساس این طرح، مناطق ویژه اقتصادی مرند، شبستر، ملکان، ورزقان،‌میانه و بناب در استان آذربایجان شرقی و مناطق ویژه اقتصادی خوی ،‌چایپاره، بوکان، مهاباد،‌پیرانشهر، سردشت، تکاب، نقده، ارومیه، اشنویه، میاندوآب و چالدران در آذربایجان غربی ایجاد می شوند.
همچنین مناطق ویژه اقتصادی نیر،‌ مشکین شهر، انگوت (گرمی) کوثر،‌خلخال در استان اردبیل و مناطق ویژه اقتصادی نایین،‌گلپایگان، میمه، برخوار، رزین شهر، شهید مدرس کرون، مبارکه،‌هرند و ورزنه، فلاورجان و فریدن در استان اصفهان ایجاد خواهند شد.
در استان البرز ،‌منطقه ویژه اقتصادی طالقان و در استان تهران مناطق ویژه اقتصادی طلا و جواهر تهران و چرم شهر ورامین ایجاد می شوند. در استانهای خراسان جنوبی ،‌ مناطق ویژه نهبندان،‌انرژی های نو سربیشه و و فردوس، خراسان رضوی ، مناطق ویژه گناباد و تربت حیدریه و خراسان شمالی ماطق ویژه شیروان،‌جاجرم و اسفراین ایجاد می شوند.
در استان خوزستان مناطق ویژه اقتصادی چغازنبیل،‌ مسجدسلیمان، امیدیه، و هندیجان ، در استان زنجان، منطقه ویژه اقتصادی ابهر، در سمنان، مناطق ویژه اقتصادی ایرانشهر و سراوان و در استان فارس مناطق ویژه اقتصادی مرودشت، گردشگری پارسه، آباده، معدنی بوانات و خرم بید،‌خرامه ،‌اقلید، سپیدان و داراب ایجاد خواهند شد.
همچنین در استان قزوین منطقه ویژه اقتصادی قزوین و در استان قم منطقه ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی سلفچگان و در استان قم مناطق ویژه بیجار، دیواندره و سقز ایجاد خواهند شد.
در استان کرمان مناطق ویژه اقتصادی ریلی زرند، شهر بابک، گل گهر سیرجان، شهداد، کرمان، و انار و در استان کرمانشاه منطقه ویژه اقتصادی اورامانات ایجاد می شوند.
در استان گیلان، مناطق ویژه اقتصادی چمخاله، فومن و شفت، طالش و بندر کیاشهر ، در استان لرستان، مناطق ویژه اقتصادی کوهدشت و الیگودرز و در استان مازندران، مناطق ویژه اقتصادی نور،‌محمود آباد و آمل ایجاد خواهند شد.
بر اساس این طرح،‌ در استانهای مرکزی، مناطق ویژه سنگ محلات، گل و گیاه محلات،‌عایق های رطوبتی دلیجان و امیر کبیر اراک ، در استان همدان مناطق ویژه لالجین و اسد آباد و در استان یزد،‌مناطق ویژه اقتصادی  بافق و مهریز ایجاد خواهند شد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

...