دکتر سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور و دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، دکتر سید شمس الدین حسینی عضو شورای مرکزی کانون و رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ و دکتر جعفر قادری اقتصاددان و نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ایران در نشست وبیناری با حضور اساتید و روسای دانشگاه ها، نقش دانشگاهیان در مهار تورم و رشد تولید را تحلیل و بررسی کردند.
معاون رئیس جمهور در پیامی درگذشت والده مکرمه دکتر رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها را تسلیت گفت.
دکتر حسینی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر جزیره قشم خبر داد:
1401/12/28 یکشنبه
معاون رئیس جمهور اهتمام جدی دولت برای جلب رضایتمندی مردم با خدمت‌رسانی گسترده، جهادی و بی منت را مورد تاکید قرار داد و گفت: آمادگی قشم برای خدمت رسانی به بیش از یک میلیون گردشگر و مسافر نوروزی نوید بخش تحرک جدی در بخش گردشگری است.
معاون رئیس جمهور با تسلیت درگذشت «جواد محبت» شاعر انقلابی، مردمی، مرحوم محبت را دارای قریحه و ذوق خدادادی دانست که در جوانی پیشه معلمی در شهر و روستا را برگزید تا در پرورش نونهالان گام بر دارد و در دوران ستمشاهی در کنار دوستان و همفکرانی همچون جلال آل احمد به مبارزه پرداخت و پس از پیروزی انقلاب نیز با سردون اشعار ولایی، اخلاقی و معنوی در ترویج آموزه های الهی نقش آفرین شد.
دکتر حسینی روسای مراکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی را به حضور فعال، استفاده از ابزارها و روش های ابتکاری و حرفه ای در راستای تبیین فعالیت ها و دستاوردهای دولت مردمی فراخواند و اظهارداشت: مراکز اطلاع رسانی در کنار وظیفه سازمانی خود، وظیفه مهمتری نسبت به کلیت دولت برعهده دارند که با همگرایی، همدلی و هم افزایی در مسیر روشنگری، امیدآفرینی و اقناع افکار عمومی گام بردارند و نباید از این ماموریت مهم غفلت شود.
معاون رئیس جمهور، شورای عالی آموزش و پرورش را یک نهاد اصیل و سرمایه ملی دانست و اظهارداشت: این شورا می تواند در سیاستگذاری،‌ تنظیم و تصویت قوانین و لوایح مربوط به حوزه آموزش و پرورش و اجرای دقیق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نظارت و آینده نگری نقش موثر و مفیدی ایفا کند.
معاون رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین جوانان و نوجوانان اظهارداشت: برگزاری برنامه ها و فعالیت هایی همانند جایزه ملی کتاب جوانان نقش موثری در ترغیب نسل جوان به سمت مطالعه و نویسندگی دارد.
دکتر حسینی در مراسم جامعه ملی یاریگران سلامت دانش آموزان:
1401/12/16 سه‌شنبه
معاون رئیس جمهور اقدامات موسسات مردم نهاد در کنار دستگاه‌های مسئول برای کمک به سلامت جسمی و روحی دانش آموزان را اقدامی ارزشمند و ماندگار توصیف کرد و گفت: فعالیت های دلسوزانه مجموعه هایی مانند موسسه ملی سلامت مرهم و ایثار و فداکاری مجاهدانه امثال دکتر کلانتر هرمز برای کمک به سلامت کودکان و دانش آموزان که برخاسته از معرفت و انگیزه دینی و الهی است باید در جامعه و بین گروه‌های مختلف نهادینه شود.
معاون رئیس جمهور گفت: دولت مردمی به رغم مشکلات، موانع و کارشکنی های متعدد دشمنان و معاندین، مسیر رفع نگرانی ها و دغدغه های مردم و خدمت بی منت و صادقانه را تا رسیدن به نقطه مطلوب پیگیری خواهد کرد.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس چهار پروژه حوزه آبرسانی در شهر ایلام را افتتاح و کنلگ آغاز عملیات اجرایی برخی از پروژه ها را بر زمین زد.
دکتر حسینی در جمع اساتید و اعضای کانون دانشگاهیان استان ایلام:
1401/12/13 شنبه
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی با تبلیغات روانی و با ارعاب و وحشت آفربنی، به دنبال خارج کردن جامعه نخبگانی کشور از مسیر تبیین و روشنگری هستند اظهار داشت: انتظار می رود اعضای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در کنار اساتید مومن و متعهد با روحیه انقلابی و با انسجام و هم افزایی، شجاعانه وارد میدان تبیین و روشنگری شوند.
معاون رئیس جمهور در کردستان تبیین کرد:
1401/12/13 شنبه
معاون رئیس جمهور با تبیین مولفه ها و اصول مبارزه با فساد در دولت سیزدهم بر افزایش بهره وری و تکریم و خدمت به مردم بر اساس روایات و نیز خطبه های امیرالمومنین علی علیه السلام تامید کرد و اظهار داشت: محبت و دلسوزی نسبت به آحاد مردم از ویژگی های کارگزار نظام اسلامی است و با چنین روحیه ای باید در مسیر رفع مشکلات و خدمت بی منت به مردم گام برداشت.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنان پس از شکست در اغتشاشات اخیر و ناکام ماندن در ضربه زدن به ملت ایران، وارد فاز جنگ اقتصادی برای ایجاد التهاب در بازار، تشدید فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم شده‌اند، تصریح کرد: کنترل نرخ ارز و تورم و کاهش مشکلات معیشتی، نیازمند آرایش جنگی متناسب با جنگ تمام عیار اقتصادی دشمنان است
معاون رئیس جمهور در همایش ملی آل بویه:
1401/12/6 شنبه
معاون رئیس جمهور ضرورت آشنایی با وقایع و رخدادهای مهم تاریخی و تاثیرگذار ایران را مورد تاکید قرار داد و گفت: آگاهی یک ملت از تاریخ پر افتخار گذشته خود می تواند هویت بخش و برانگیزاننده بوده و باعث تحکیم اتحاد و انسجام در جامعه شود.
دکتر حسینی در یادواره شهدای منطقه ۱۷ تهران:
1401/12/6 شنبه
معاون رئیس‌جمهور استمرار راه شهیدان و تقویت روحیه ایثار و فداکاری در جامعه را حائز اهمیت دانست و گفت : بدون تردید با روحیه ایثار فداکاری، انسجام و همدلی که در دوران دفاع مقدس تجلی و تبلور داشت، می توان چالش‌ها و مشکلات کشور از جمله معضلات اقتصادی را پشت سر گذاشت و امروز دولت مردمی با روحیه‌ی انقلابی و مدیریت جهادی در خدمت مردم است.
معاون رئیس جمهور احترام و تکریم پیشکسوتان را برگرفته از اخلاق و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی دانست و اظهار داشت: تکریم پیشکسوتان و بزرگان در حقیقت احترام به یک عمر تلاش و فداکاری آنان و زمینه سازی برای بهره مندی از تجربیات گرانسنگ آنان است.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور هنرمندان و اصحاب هنر را به ارتقای مستمر دانش و بینش خود نسبت به تحولات جهانی و مسائل اجتماعی و فرهنگی فرا خواند و گفت: اگر فعالیت های هنری با شناخت و معرفت همراه باشد تاثیر گذار و ماندگار خواهد بود.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در حوزه فرهنگ باید جریان‌ساز باشیم اظهار داشت: دستگاه های فرهنگی با هم اندیشی، همدلی و هم افزایی و پرهیز از پراکنده کاری و بر مبنای اهداف و اولویت ها می توانند اقدامات تاثیر گذار و ماندگاری انجام داده و جریان ساز باشند.
دکتر حسینی در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان:
1401/11/30 یکشنبه
معاون رئیس جمهور همگرایی و هم افزایی مدیران دستگاه‌های دولتی و نهادها و وحدت و انسجام مردم را به عنوان مولفه های اصلی توسعه و آبادانی مورد تاکید قرار داد و گفت: دشمنان و بدخواهان با دامن زدن به تفاوت‌های قومی، مذهبی و القای نادرست ناامنی در استان بدنبال ارائه فضایی غیر واقعی از استان در اذهان و جلوگیری از سرمایه گذاری و ارتقای استان در سطوح مختلف هستند.
معاون رییس جمهور همراهی با مردم، رهبری عزیز و آرمان‌های انقلاب اسلامی را باعث عاقبت به خیری دانست و تاکید کرد: همه کسانی که راه خود را از انقلاب اسلامی مردم ایران جدا کردند در نهایت با ضد انقلاب و دشمنان ملت ایران همنوا شده و در برابر مردم و منافع کشور ایستادند و البته راه به جایی نبردند.
معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید به گفتمان غالب تبدیل شده و مطالبه عمومی برای اجرای آن در جامعه شکل بگیرد اظهار داشت: در این بیانیه دستاوردها، ظرفیت‌ها و افق پیشرو به خوبی ترسیم شده است و تحقق محورهای اصلی آن می تواند گره گشای مشکلات کشور بوده و شرایط را برای تشکیل تمدن نوین اسلامی فراهم سازد.
دیدار دکتر حسینی با نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی
1401/11/23 یکشنبه
معاون رئیس جمهور حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را نشان دهنده باور و اعتقاد مردم به اصل نظام و انقلاب اسلامی دانست و گفت: امسال مردم ایران، راهپیمایی ۲۲ بهمن را به رزمایش و مانور اقتدار در برابر قدرتهای غرب و بدخواهان و دشمنان نظام اسلامی تبدیل کردند.
معاون رئیس جمهور در اجتماع باشکوه مردم بیرجند در راهپیمایی ۲۲ بهمن:
1401/11/23 یکشنبه
معاون رئیس جمهور با تجلیل از حضور باشکوه و حماسی مردم بیرجند و سایر نقاط کشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: مردم با لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب، وحدت و یکپارچگی خود را به بهترین شکل ممکن به رخ بدخواهان و دشمنان کشانده و بر عشق و پیوند ناگسستنی خود با انقلاب اسلامی تاکید کردند.
دکتر حسینی در نشست با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان خراسان شمالی:
1401/11/23 یکشنبه
معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه اهالی فرهنگ و هنر رسالتی تاریخی بر عهده دارند، اظهار داشت : هنرمندان متعهد، با انگیزه و دردآشنا، با خلق آثار ماندگار می توانند تاثیرات مثبت و سازنده‌ای در جامعه داشته باشند.
دکتر حسینی در جمع گرم و صمیمی عشایر استان های خراسان شمالی، سمنان و خراسان رضوی:
1401/11/23 یکشنبه
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه عشایر در همه مقاطع و صحنه های حساس و تاریخی، یار و یاور نظام، انقلاب و رهبری بوده اند، اظهار داشت: دولت مردمی با شعار عدالت و محرومیت‌زدایی، بهبود شرایط زندگی و فعالیت‌های تولیدی عشایر را وظیفه خود می‌داند.
معاون رئیس‌جمهور لزوم جریان سازی و فعالیت ایجابی در حوزه فرهنگ و هنر را مورد تاکید قرار داد و گفت: ایران اسلامی از ظرفیت‌ فرهنگی بالایی برخوردار است که ضمن پاسخ به نیازهای جامعه ایران می‌تواند با توجه به جذابیت هایی که دارد، ارزش های فرهنگی خود را به سایر ملت ها هم معرفی کند.
دکتر حسینی در جمع اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه خوارزمی:
1401/11/19 چهارشنبه
معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تبیین و حمایت از رویکردها و اقدامات مثبت و سازنده دولت وظیفه همگانی است و در این مسیر نباید تحت تاثیر تبلیغات منفی قرار گرفت، گفت: بدخواهان ملت ایران از هر روشی استفاده می کنند تا اقدامات نظام اسلامی به درستی به گوش مردم نرسد، آنان نمی خواهند در کشور تحول به نفع مردم صورت گیرد و با فضاسازی کاذب و تبلیغات منفی تلاش می کنند اقدامات بنیادین و اساسی دولت به حاشیه رانده شود.
دکتر حسینی از ارائه لایحه ایجاد سازمان بازرگانی و تنظیم بازار با قید دو فوریت به مجلس شورای اسلامی خبر داد. معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس با اعلام این خبر درباره ضرورت و اهمیت لایحه ایجاد سازمان بازرگانی و تنظیم بازار گفت: با توجه به ضرورت تمرکز سیاستگذاری، راهبری، برنامه ریزی، نظارت و ساماندهی امور مرتبط با حوزه بازرگانی و تنظیم بازار کالا و خدمات و حمایت از حقوق مردم در ارتباط با بازرگانی داخلی این لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردید.
دکتر حسینی در اجتماع بزرگ بسیجیان در مجموعه ۱۲ هزار نفری آزادی:
1401/11/18 سه‌شنبه
معاون رئیس جمهور، بسیج را لشکر مخلص الهی، شجره طیبه و مدرسه حق و ایمان و اخلاص دانست و گفت: مردم ایران در طول ۴۴ سال گذشته با روحیه بسیجی و انقلابی حضور همه جانبه ای در همه صحنه ها از جمله جنگ تحمیلی، مقابله با توطئه ها و فتنه ها، دفاع از حرم، مقابله با کرونا و آشوب های اخیر داشته و توطئه های کشور های غربی، ارتجاع عربی و صهیونیستی را خنثی کرده است.
معاون رئیس جمهور صبح روز شنبه به مناسبت میلاد فرخنده مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام و نکوداشت روز پدر با پدر بزرگوار شهیدان احمد، محمود و عباس میر محکم دیدار و این روز فرخنده را به ایشان تبریک گفت.
دکتر حسینی در همایش پیشگامان انقلاب اسلامی استان اصفهان:
1401/11/16 یکشنبه
معاون رئیس جمهور با تجلیل از بیش از نیم قرن ایستادگی و ثبات قدم پیشکسوتان و پیشگامان انقلاب اسلامی اظهار داشت: پیشگامان انقلاب اسلامی به عنوان طلایه داران مبارزه با استبداد، اختناق و خودباختگی رژیم ستم شاهی، فرهنگ انقلاب و تجارب ارزنده خود را به نسل جوان منتقل کنند.
دکتر حسینی در اختتامیه جشنواره سراسری شعر غدیر در بناب:
1401/11/16 یکشنبه
معاون رئیس جمهور توجه به حوزه فرهنگ و هنر را نیازمند اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری دانست و گفت: باید همزمان با تامین تجهیزات و امکانات فیزیکی با تولید محتوا و برگزاری برنامه های متنوع به نیازهای جامعه پاسخ داد و این موضوعات در برنامه پنج ساله هفتم توسعه مورد توجه ویژه خواهد بود.
دکتر حسینی در جمع پرشور و صمیمی مردم لیلان استان آذربایجان شرقی:
1401/11/13 پنجشنبه
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه احساس مسئولیت مردم و حضور در صحنه رمز استمرار و اقتدار انقلاب اسلامی اظهار داشت: بدون تردید اگر دست به دست هم بدهیم می توانیم گام‌های بلندی برای رفع مشکلات و پیشرفت و آبادانی روز افزون کشور بر داریم و در این مسیر دشمنان همانند ۴۴ سال گذشته راه به جایی نخواهد برد.
دکتر حسینی در نشست با روحانیت شهرستان ورامین:
1401/11/13 پنجشنبه
معاون رئیس جمهور با اشاره به ارتباط نزدیک روحانیون با آحاد مردم اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی با سیاه نمایی و نادیده گرفتن دستاوردهای بزرگ نظام به دنبال القای یاس و ناامیدی در جامعه هستند علما و روحانیون به عنوان معتمد مردم می توانند با تبیین و تشریح برنامه های دولت مردمی، نقشه ها و توطئه های دشمنان را نقش بر آب کنند.
دکتر حسینی در مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی:
1401/11/13 پنجشنبه
معاون رئیس‌جمهور با بیان ضرورت گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت:حرکت پرشتاب دولت مردمی توقف ناپذیر است و اغتشاشات نتوانست مسیر خدمتگذاری دولت به مردم را تحت الشعاع قرار دهد.
دکتر حسینی، معاون پارلمانی وزارتخانه‌ها و سازمانهای دولتی را به هم افزایی ظرفیت ها در راستای پیشبرد اهداف دولت مردمی فرا خواند و گفت: از آنجا که موفقیت و ناکامی هر یک از دستگاههای اجرایی به نام دولت رقم می خورد همه موظفیم با روحیه جمعی و جهادی و در قالب کار گروهی در مسیر انجام ماموریت ها گام برداریم و از هرگونه تک روی اجتناب کنیم.
معاون رئیس جمهور با محکوم کردن آتش زدن قرآن مجید در سوئد و هلند، توهین به اعتقادات و شخصیت‌های دینی مسلمانان را رفتاری وقیحانه، زننده و ناشایست توصیف کرد و گفت: آزادی بیان نمی تواند با کرامت انسانی در تضاد باشد و کسانی که به ساحت مقدس قرآن اهانت می کنند در حقیقت با تمام ادیان الهی و بشریت در ستیز هستند.
دکتر حسینی در مراسم تجلیل از نقش بانوان در معرفی و نگاه داشت میراث ایرانی،‌اسلامی:
1401/10/22 پنجشنبه
معاون رئیس جمهور با اشاره به جایگاه والای زن از دیدگاه دین مبین اسلام اظهارداشت: اسلام در کنار پیامبران بانوان بزرگی همچون آسیه،‌ مریم ،‌ خدیجه و فاطمه زهرا سلام الله علیها را مطرح می کند و آنان را بعنوان الگو و اسوه به جامعه بشری معرفی می نماید، در چنین شرایطی غربی ها که در طول تاریخ ظلم های فراوانی علیه بشریت و بویژه زنان مرتکب شده اند، نمی توانند آموزگار حقوق زنان و حقوق بشر باشند.
دیدارها و رایزنی‌های فشرده دکتر حسینی با مقامات و سران کشورها
1401/10/12 دوشنبه
 دکتر سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور که برای شرکت در مراسم تحلیف لولا داسیلوا رئیس جمهور جدید برزیل به این کشور سفر کرده است، در راستای سیاست متوازن دیپلماتیک دولت سیزدهم، دیدارها و رایزنی‌های فشرده ای با سران و مقامات ارشد کشورهای مختلف داشت.
برای شرکت در مراسم تحلیف رییس‌جمهور جدید برزیل؛
1401/10/11 یکشنبه
 دکتر حسینی در این سفر علاوه بر شرکت در مراسم رسمی تحلیف و ضیافت رییس جمهور جدید برزیل با برخی از روسای کشورها و مقامات ارشد حاضر در مراسم دیدار خواهد داشت.
 دکتر حسینی خاطر نشان کرد: کارآمدی فقط به معیار های مادی و اقتصادی و میزان رفاه محدود نمی شود بلکه تحقق اهداف فرهنگی، اعتقادی و معنوی را هم شامل میشود لذا حرکت در مسیر عزت، استقلال، آزادی و پایبندی به ارزشها هم از معیارهای کارآمدی نظام اسلامی محسوب می شود.
معاون رئیس جمهور در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با موضوع دستاوردهای دولت سیزدهم، در پاسخ به سوالات دانشجویان به تبیین و تشریح برنامه ها و اقدامات دولت در 15 ماه گذشته پرداخت 
معاون رئیس جمهور در امور مجلس در توئیتی درگذشت مرحوم سردار رستم قاسمی را تسلیت گفت
حضرت زهرا (س) الگوی زندگی فردی و اجتماعی مردم ایران است/ برای غلبه بر مشکلات نیازمند مدیران جان بر کف همانند مرحوم رستم قاسمی هستیم
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دانشجو باید حق طلب، ظلم ستیز، آرمانگرا و عدالت خواه باشد، اظهار داشت: امروز دانشجویان با احساس مسئولیت می توانند در ارتقای سطح علمی کشور و غلبه بر  محدودیت هایی که دشمنان ایجاد کرده اند، نقش آفرینی کنند.
دکتر حسینی در جمع دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی:
1401/9/15 سه‌شنبه
معاون رئیس جمهور در امور مجلس به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو و به دعوت بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در جمع دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی حاضر شد و ضمن سخنرانی به سوالات دانشجویان در خصوص مسائل جاری کشور پاسخ داد.
تاکید دکتر حسینی و نائب رئیس مجلس ویتنام بر توسعه و تحکیم همه جانبه روابط تهران و هانوی
1401/9/14 دوشنبه
معاون رئیس جمهور در امور مجلس و نائب رئیس مجلس ملی ویتنام، ظرفیت ها و اشتراکات بی نظیر دو کشور را مورد اشاره قرار داده و بر ضرورت شناسایی و فعال کردن آن، در راستای ارتقای سطح روابط و همکاری های دوجانبه و چند جانبه با توجه به تامین منافع دوملت مورد تاکید قرار دادند.
معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس به مناسبت روز دانشجو با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه های پلدختر در فضایی صمیمی و منطقی پای سوالات و مطالبات دانشجویان نشست و به آنان پاسخ داد.
12345678910...>>>
اخبار برگزیده