*سال جهش تولید گرامی باد*     
 
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
سامد
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
 
عناوین مهم اخبار.
1
1398/9/4 دوشنبه توسط رییس جمهور و با قید دوفوریت؛ لایحه نحوه مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی تقدیم مجلس شد لایحه « نحوه مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی ، توسط رئیس محترم جمهور ، با قید دو فوریت به مجلس شورای اسلامی ارسال گردید . به گزارش روابط عمومی معاونت امورمجلس ریاست جمهوری، دکتر حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در توضیح ضرورت تقدیم لایحه فوق گفت: یکی از اصول حقوق عمومی ، لزوم رعایت منافع عمومی از سوی مقامات ، مسئولان ، کارگزاران و کلیه کارکنان بخش عمومی در اعمال وظایف و اختیارات تقنینی ، اجرایی و قضایی و به طور کلی در ارائه خدمات عمومی است.
 وی افزود : بستر کلی این قوانین پیشگیری از فساد یا برخورد با فساد است در حالی که تعارض منافع با فساد یکی نیست . افزون بر این ساز و کار مناسبی برای شناسایی و مدیریت انواع تعارض منافع تدارک دیده نشده است. 
از جمله محورهای اصلی این لایحه شناسایی موقعیت های تعارض منافع ، پیش بینی تشکیلات نظارتی و مدیریتی ، تبیین الزامات ناظر بر چگونگی مدیریت تعارض منافع ، تکالیف اشخاص مشمول و در نهایت بیان ضمانت های اجرا است .
 معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطر نشان کرد : دولت یازدهم در پاسخ به انتظار و ضرورت ارتقاء سلامت و خدمات عمومی تدوین مقررات تعارض نافع را در زمره برنامه های خود قرار داده و لایحه مذکور را بر مبنای بررسی های تطبیقی و با شناسایی ضعف ها و خلاء های قانونی موجود در نظام حقوقی ایران  تدوین و ارائه نموده است و درصدد است نهاد «تعارض منافع» را به طور مشخص وارد فرهنگ و نظام حقوقی ایران کند و حوزه های مهم تعارض منافع که در همه کشورها مورد توجه هستند را شناسایی کرده و تدابیری برای پیشگیری از بروز تعارض منافع و نحوه رفتار در وضعیت های تعارض منافع ارائه دهد . 

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
...