1391/6/12 یکشنبه
       *سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها گرامی باد*     
.منو.
.
...
.پیوندهای مهم.
سايت مقام معظم رهبري
سايت دولت
سايت مجلس شوراي اسلامي
پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور
.
...
.ثبت نظر.

نام و نام خانوادگي
پست الكترونيكي
شماره تماس
موضوع
* متن نظر
.
...
.لینک ها.
.
...
عناوین مهم اخبار.
شهید سلیمانی یاور همه مظلومان در کشورهای مختلف بود

به گزارش خبرنگار روابط عمومی معاونت پارلمانی،ریاست جمهوری ، سیدمحمد حسینی درهمایش «بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی؛ مدافع آزادی، امنیت و زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان» که در سازمان فرهنگ و ‌ارتباطات اسلامی برگزار شد، تاکید کرد:  شهید سلیمانی ۴۱ سال برای دفاع و تامین امنیت مردم و کشور در جبهه‌های جنگ خدمت کرد. بنده از سال ۱۳۶۰ در لشکر ۴۱ ثارالله در خدمت ایشان بودم و از نزدیک شاهد رشادت‌ها، فداکاری‌ها و مدیریت سردار بودم.
وی تصریح کرد:‌ سردار سلیمانی بارها در جبهه‌های دفاع مقدس زخمی شد و پس از جنگ تحمیلی هم همیشه در میدان مبارزه با ظالمان و مستکبران بود و از مظلومان دفاع می‌کرد و برایش فرقی نداشت مظلومان از کدام کشور و مذهب هستند و هرجا ندای مظلومیت را می‌شنید به کمک آنها میرفت و در همه‌جا حضور داشت.
حسینی با اشاره به تلاش سردار سلیمانی برای نابودی داعش گفت: شهید سلیمانی برای مبارزه با داعش به هیچ وجه ترسی به خود راه نداد. وقتی داعش در حال قتل عام مسیحی‌ها، ایزدی‌ها و .... بود مدعیان حقوق بشر خم به ابرو نیاوردند و این سردار سلیمانی و یارانش بود که به تنهایی وارد میدان مبارزه شدند و ادیان توحیدی هم به این موضوع اذعان دارند و می‌گویند تنها دو نفر بودند که به ما کمک کردند، یکی سردار سلیمانی و یکی ابومهدی المهندس.
معاون رئیس جمهور اضافه کرد: بسیاری از انسان‌ها با ادیان مختلف با رشادت‌های شهید سلیمانی از دست داعش نجات پیدا کردند و  فقط در یک جا جان 300 هزار ایزدی در خطر بود که سردار سلیمانی به آنها کمک کرد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: سوریه از کشورهایی است که بعد از فلسطین و لبنان دارای زیارتگاه‌هایی است که برای مسیحیان قابل توجه است و از این شهرها سه شهر در اشغال داعش قرار گرفت که شهید سلیمانی برای نجات مردم و این شهرها بسیار تلاش کرد.
وی گفت: یک روزنامه‌نگار مسیحی در همین باره نوشته است که « ما مدیون حاج قاسم هستیم و هیچ چیزی جز خیر و برکتی از ایشان ندیدیم و او  بسیاری از مسیحیان و کلیساهای ما را نجات داد.»
حسینی  با اشاره به تصمیم یک خانم نقاش مسیحی برای به تصویر کشیدن دست و انگشتر سردار شهید سلیمانی بعد از ترور، گفت: ایشان بیان می‌کند هرگاه به بخش کشیدن انگشتر می‌رسیدم تمام غم و حزن مرا فرا می‌گرفت به شکلی که انگار یکی از نزدیکان خود را از دست داده‌ام. این اظهارات بیانگر انسانیت است که حاج قاسم آن‌ را به خوبی نشان داد و امید است تمام ادیان بتوانند در کنار هم با صلح و آرامش زندگی کنند.
وی گفت: در داستان داعش ماهیت بسیاری از کشورهای غربی و آمریکا را دیدیم که حرف از امنیت و مقابله با تروریسم می‌زدند اما هدف‌شان دستیابی به چاه‌های نفتی خاورمیانه بود و آنها خودشان داعش را شکل دادند.
 حسینی همچنین در جمع خبرنگاران در حاشیه همایش «بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی؛ مدافع آزادی، امنیت و زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان» گفت: آمریکایی ها تصور می کردند می توانند با ترور سردار سلیمانی در منطقه جولان بدهند و نقشه های خود را عملیاتی کنند اما دیدیم که یک کینه و نفرت عمیق تری بعد از شهادت سردار سلیمانی نسبت به آمریکا ایجاد شد.
وی تصریح کرد:‌ سردار سلیمانی محبوب دلها بود و نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورها و در میان مسلمانان منطقه سردار سلیمانی را به عنوان یک قهرمان می‌شناسند.
حسینی تصریح کرد: بعد از شهادت سردار سلیمانی دیدیم که مجلس عراق تصویب کرد که باید نیروهای آمریکایی این کشور را ترک کنند و بعد هم در افغانستان ما شاهد بودیم که آمریکا مجبور شد مفتضحانه این کشور را ترک کند و اینها همه تاثیر ترور سردار سلیمانی است.
وی تاکید کرد: الان در منطقه مقاومت تاکید دارد که آمریکا باید منطقه را ترک کند وگرنه دائماً در معرض آسیب خواهند بود. در بحث حمله موشکی به پایگاه عین الاسد  هم دیدید که چه ترسی پیدا کردند، الان هم در سوریه و جاهای دیگر هیچ گونه مصونیتی ندارند و باید منطقه را ترک کنند و سرنوشت کشورهای اسلامی را به دست خودشان بسپارند.
وی گفت: سردار سلیمانی را نباید تنها یک شخص تلقی کنیم ایشان یک راه ،مدرسه و مکتب است یعنی می تواند درس‌آموز باشد و ابعاد شخصیت ایشان اگر کاملاً مشخص و تبیین شود خیلی موثر است چون عشق و علاقه به سردار فراوان است ولی این عشق باید با معرفت همراه شود تا به ویژه نسل جوان ایشان را اسوه و الگوی خود قرار دهند.
وی افزود: سردارسلیمانی دائماً در حال رشد و تکامل بود و به همین جهت سعی می کرد تمام خصوصیات یک انسان کامل را در خودش ایجاد کند و به مرحله ای رسید که مقام معظم رهبری ایشان را با بالاترین الفاظ تحسین کردند.
حسینی در رابطه با رمز محبوبیت سردار سلیمانی گفت: سردار سلیمانی عبد صالح خداوند بود و بر اساس که در
قرآن وجود دارد چون اهل ایمان بود و خداوند محبت را در دلهای مردم انداخت و چه عمل صالحی بالاتر از تامین امنیت و نجات انسانها و اینکه به مظلوم کمک کنی و همه اینها اعمالی بود که ایشان را محبوب کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
...